W dniach od 13 września 2016 r. do 10 listopada 2016 r. w naszej szkole trwała akcja ?Bezpieczna droga do szkoły?. Było to jedno z zadań z zakresu bezpieczeństwa, realizowanych przez pedagoga szkolnego Panią Elżbietę Strzelińską wspólnie z wychowawcami klas pierwszych i drugich oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.
Celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z zasadami ruchu drogowego, wyrobienie umiejętności prawidłowego poruszania się po drogach, co w przyszłości przygotuje dzieci samodzielnego, bezpiecznego przemieszczania się po najbliższej okolicy.
W ramach akcji odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych i drugich z pracownikami Komendy Powiatowej Policji Sandomierzu. Dzieci m.in. poznały pracę policjanta, elementy umundurowania policyjnego oglądały filmy związane z tematyką ruchu drogowego, rozwiązywały rebusy, krzyżówki, zagadki. Na lekcjach plastyki i techniki wykonały znaki drogowe. Wychodziły na spacery w okolice szkoły, ucząc się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Rozpoznawały znaki drogowe znajdujące się przy drogach.
Uczniowie klas pierwszych wzięli również udział w konkursie na układanie rymowanek o ruchu drogowym, natomiast klas II w konkursie plastycznym pt: ?Bezpieczna droga do szkoły?. Do akcji włączyli się rodzice oraz rodziny dzieci, co przełożyło się na wspólne wykonanie pięknych prac plastycznych oraz układanie rymowanek.
Uroczyste zakończenie akcji odbyło się 10.11.2016 r., na którą zaproszono st. posterunkową Beatę Lipiarz. Pani policjant wręczyła dzieciom nagrody za udział w konkursach oraz podziękowała uczniom za tak duże zaangażowanie w akcję.