W dniach 17 i 18 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcję: ?Ratujmy kasztanowce?, organizowanej przez Wydział Nadzoru Komunalnego Urzędu Miejskiego w Sandomierzu. W ramach tej akcji uczniowie klasy 6a i 6b, pod opieką nauczycieli przyrody pani M. Bieleckiej i E. Rutkowskiej, zgrabili i zebrali do worków opadłe liście kasztanowców na ulicy Okrzei.
Zabiegi te miały na celu ochronę populacji kasztanowców przed szkodnikiem tych drzew ? szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Poczwarki tych motyli zimują
w opadłych liściach kasztanowców, by wiosną zacząć żerować jako dorosłe owady na młodych liściach. Opanowane przez szkodnika liście usychają i opadają z drzew. Mamy nadzieję, że wiosną będziemy mogli cieszyć się widokiem zdrowych kasztanowców.