21 listopada jest obchodzonym już w 180 krajach Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Obchodzi się go w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby, gdyż często życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa.
W tym roku nasza szkoła postanowiła wziąć udział w obchodach tego święta. Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcyjnych konkursów i zabaw. Jednym z nich był wybór przez każdą klasa najmilszej i najżyczliwszej osoby, która dostawała nominację na króla lub królową życzliwości. Ponadto chętni mogli przygotować krótkie filmiki promujące dobre zachowanie.
Jednak największa popularnością cieszyły się zabawy na korytarzach szkolnych, gdzie klasy młodsze szukały pochowanych części historyjek, z których musiały później ułożyć komiks o tym jak należy zachować się w szkole i poza nią. Klasy starsze zaś uczyły się porozklejanych w różnych miejscach na korytarzach pozdrowień w obcych językach. Byli tacy, którym udało się opanować prawie wszystkie. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się klasa 6a.
Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. Mamy nadzieję, że nasza szkoła przyłączyła się w tym dniu do realizacji tej pięknej idei.