W dniu 25 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbył się turniej ?Z misiem za pan brat?. W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny z klas I-III. Na początku spotkania przedstawiona została uczniom historia powstania pluszowego misia. Następnie, dzieci rywalizowały ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Uczniowie, mieli między innymi za zadanie odgadnąć tytuły książek, których fragmenty były czytane przez starszych kolegów. Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą na temat książek, w których głównymi bohaterami są misie. Kolejna konkurencja polegała na narysowaniu misia z zamkniętymi oczami. Było mnóstwo zabawy i śmiechu! Ponadto, uczniowie wymyślali super imię dla misia. Dzieci okazały się bardzo pomysłowe i kreatywne. Kolejne zadanie to układanie puzzli z wizerunkiem misia Paddingtona. A co misiaczki lubią najbardziej? Oczywiście miód. Na koniec, nie mogło więc zabraknąć wyjadania miodku z talerzyka - przysmaku misi, tylko za pomocą języka, bez pomocy rąk. Dzieci bawiły się świetnie, konkurencjom towarzyszyła miła i radosna atmosfera.
Wyniki turnieju:
I miejsce - III D
II miejsce - II C
III miejsce - II B
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz uczennicom: Ani Krasoń, Martynie Szmołdzie, Gabrysi Palińskiej oraz Weronice Kokosie za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Turniej przygotowały: p. Monika Kania, p. Marta Drobek i p. Monika Wojtoń.