Od lat uczniowie naszej szkoły dbają o ochronę przyrody prowadząc różne akcje. Drużyna zuchów ,,Bractwo Leśnej Przygody,? do której należą uczniowie klas młodszych każdego roku w okresie zimy opiekuje się ptakami zdobywając jednocześnie sprawność grupową ? ,,Przyrodnik?, bądź indywidualną ? ,,Ptasi opiekun?. Uczniowie klas starszych zajmują się chorymi drzewami głównie kasztanowcami. W grudniu do przyjaciół ochrony przyrody dołączyła klasa 2a, której uczniowie odnowili wcześniej działające w szkole - Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody- SKLOP, którego głównym celem jest:
? kształtowanie właściwego stosunku dzieci do przyrody,
? pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebie i sposobach jego ochrony,
? zachęcanie do organizowania i wykonywania społecznie prac na rzecz środowiska przyrodniczego.
Opiekunem SKLOP została pani Kinga Kras, a działalność SKLOP skupiać ma przede wszystkim uczniów I etapu edukacji, którzy czynnie zaangażują się w działania LOP i staną się dobrymi obserwatorami i przyjaciółmi przyrody. Młodzi przyrodnicy otrzymali legitymacje członkowskie. Jednocześnie w tym dniu uczniowie przystąpili do I akcji ,,Pomóż ptakom przetrwać zimę - ,,Ptasia stołówka?, której celem było poinformowanie społeczności szkolnej poprzez rozwieszenie plakatów na terenie szkoły o tym jakie ptaki i w jaki sposób należy dokarmiać zimą. Dodatkowo członkowie SKLOP zawiesili karmniki w ogrodzie szkolnymi rozpoczęli dokarmianie ptaków.