W dniu 28 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie członków SKLOP, tj. kl. I A, II C i III B z przedstawicielem Podkarpackiego Oddziału LOP Panem Januszem Wepsięciem. W trakcie spotkania uczniowie kl. I A złożyli przyrzeczenie i zostali włączeni w szeregi szkolnego koła. Otrzymali również legitymacje członkowskie. Po prezentacji multimedialnej pt. „Roślinność i zwierzęta w Dolinie Wisły” wszyscy członkowie klubu udali się do szkolnego ogrodu, aby zainaugurować coroczną akcję pt.: „Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Do zawieszonych wcześniej karmników wysypali ziarno i karmę dla ptaków. Na zakończenie spotkania przedstawiciel podkarpackiego koła LOP przekazał opiekunom SKLOP pamiątkowy album o działalności LOP, a uczniom kalendarze na nadchodzący 2019 rok. Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników było miłym akcentem kończącym to owocne i twórcze spotkanie.