W dniu 3 grudnia każdego roku obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym, iż uczniowie naszej szkoły na co dzień obcują z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami czynnie włączyli się w akcję szkolną pt.: „Każdy inny – wszyscy równi”. Akcja miała na celu uświadomienie całej społeczności szkolnej czym jest niepełnosprawność, jakie są jej rodzaje oraz w jaki sposób się objawiają. Akcja przebiegała w II kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. Seria bajek terapeutycznych pt.: „Bajki bez barier”, z którymi zapoznano uczniów klas młodszych miała na celu przybliżenie im zagadnienia niepełnosprawności i stała się okazją do poruszenia jakże cennej dyskusji na w/w temat. Uczniowie wykonali również ilustracje i plakaty dotyczące tychże zagadnień. Zadaniem autorów prac (klas V-VIII) było zapoznanie się z różnego rodzaju broszurami informacyjnymi dostępnymi w bibliotece szkolnej lub w Internecie. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych doświadczeń napisali hasła okolicznościowe, motta, rymowanki lub wiersze na temat dowolnej niepełnosprawności. Prace zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na wystawie. W ramach solidarności z osobami niepełnosprawnymi 3 grudnia wszyscy uczniowie i nauczyciele nosili przypięte emblematy akcji: „Każdy inny - wszyscy równi”.

Organizacją w/w obchodów zajmowały się Panie: A. Dobroch, M. Kiliańska, K. Kras, B. Nowacka, A. Polit.