6 grudnia 2018 uczniowie z klasy IB wyruszyli na spotanie z Mikołajem do Edukacyjnego Centrum Bajki  w Pacanowie. Taką nagrodę ufundował pierwszoklasistom Wojewódzki Urząd Marszałkowski za  rozwiązanie mikołajkowej krzyżówki. W krainie Koziołka Matołka dzieci obejrzały spektakl pt. „Krawiec Niteczka”, poźniej odwiedziły tajemniczą krainę Soria Moria, gdzie wykazały się wielką odwagą oraz umiejętnością rozwiązywania zagadek. Nasze pociechy zaprezentowały swoje talenty plastyczne podczas wykonywania kartek świątecznych i zdobienia pierników. W oczekiwaniu na prezenty uczniowie pląsali ze Śnieżynkami, dla wzmocnienia zjedli przygotowany poczęstunek. Gdy na salę balową dotarł Mikołaj dzieci powitały go  brawami i zaśpiewały dla niego piosenkę. W opiece nad dziećmi i wspólnej zabawie  towarzyszyły  Panie: M. Pracało i A. Przyłucka.