14 LUTY to dzień , kiedy staramy się okazać sympatię tym wszystkim, którzy są nam bliscy.

W tym roku oprócz, zwyczajowych kartek, roznoszonych przez walentynkowych listonoszy dzieci miały okazję zobaczyć życzenia na ekranie w holu szkoły. Walentynkowa poczta cieszy się, co roku niesłabnącym powodzeniem a możliwość zobaczenia wyświetlonych życzeń uczyniła ją dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjną.

Niektórzy podkreślili wagę tego dnia czerwonym elementem stroju do czego zachęcał Samorząd Uczniowski.

Jednak absolutnym novum były EKO Walentynki w SP1. Pani Jola Śliwińska, nauczycielka j. niemieckiego przygotowała stoisko gdzie, każdy uczeń mógł wymienić zużyte baterie na Walentynowy gadżet lub słodki upominek. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na każdej przerwie stoisko było wręcz oblegane przez dzieci.

Akcja ma potrwać do DNIA ZIEMI - 22 kwietnia 2019 r. Organizatorkami były p. M. Drobek i p. J. Śliwińska.