Od wielu lat tradycją naszej szkoły są otwarte zajęcia dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sandomierzu. W czerwcu tego roku przedszkolaki gościły u nas trzykrotnie. Pierwsze spotkanie pod hasłem ,,Wiosenna łąka” przygotowali uczniowie klasy I a.

W ramach tych zajęć zaprezentowali bogaty spektakl słowno-muzyczny pt.: ,,Wiosenna łąka”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak pracują na lekcji starsi koledzy min. z wykorzystaniem technik multimedialnych oraz jakie mają umiejętności i wiedzę w zakresie edukacji przyrodniczej i językowej. Jednocześnie dzieci zostały zaangażowane w przebieg lekcji, co pozytywnie wpłynęło na kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, tworzenie dobrego klimatu i więzi emocjonalnej.

Kolejne zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa podczas pobytu w domu, na placu zabaw i w wakacje, ich organizatorem byli uczniowie klasy 1c. Tu wszystkie dzieci wspólnie się bawiły i oglądały filmy edukacyjne o bezpieczeństwie.

Na zakończenie grupa teatralna j. angielskiego z 4a przygotowała przedstawienie - Jak uczyć angielskiego przez sztukę czyli „Red Riding Hood” .

W tym roku wybór padł na bajkę o Czerwonym Kapturku w dość nowoczesnej aranżacji. Kapturek chodzi w czerwonej basebolowej czapeczce, a babcia udziela się w kole łowieckim „Obłąkany zając”. Dodatkowym bonusem była krótka lekcja języka angielskiego. Dzieci nauczyły się angielskich nazw. Celem wszystkich zorganizowanych zajęć było stworzenie miłej atmosfery, wspólnej i wesołej zabawy pełnej dobrego humoru, a przede wszystkim wprowadzenie i zapoznanie przedszkolaków ze szkołą i jej społecznością. Mamy nadzieję, że równie pozytywny nastrój będzie przyświecał przedszkolakom już we wrześniu. Przedszkolaki czekamy na Was!

Nad przygotowaniem i przebiegiem cyklu spotkań czuwały Panie; K. Kras, I. Zawadzka, M. Niewiadomska i M. Drobek wraz z uczniami.