2 września w słoneczny poranek uczniowie wspólnie z nauczycielami zainaugurowali nowy rok szkolny 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu kolejno głos zabrali: Dyrektor szkoły – Pan mgr Waldemar Gosek, Przedstawiciel Urzędu Miasta – Pani Aneta Przyłucka i Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Paweł Żerebiec. W swoich wystąpieniach wszyscy cieszyli się z powrotu dzieci do szkoły, życzyli uczniom i nauczycielom sukcesów oraz wytrwałości w pracy. Pan Dyrektor poinformował zebranych o głównych założeniach w pracy szkoły na kolejny rok nauki. W swej wypowiedzi przekazał informację o realizacji przez szkołę projektu ,,Akademia Umiejętności Kluczowych”. W dalszej części chór zaśpiewał hymn szkolny, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod płytą Patrona. Uroczystość zakończyły spotkania klasowe z wychowawcami.