Szkolna grupa wolontariuszy „Psia Ekipa”, już po raz kolejny zorganizowała zbiórkę żywności oraz różnorodnych przedmiotów potrzebnych psiakom. Uczniowie naszej szkoły w grudniu przygotowali upominki dla psów „Przytuliska na Wiśniowej”. Zebrali bardzo dużo karmy, a także smycze, zabawki, ubranka dla psów, koce, poduszki i wiele innych rzeczy, które ułatwią zwierzętom przetrwanie chłodnych dni. Szczególnie dużym zaangażowaniem w akcję wykazali się uczniowie klas I – III, którym serdecznie dziękujemy. Zebrane artkuły zostały dostarczone do przytuliska.

„Psia Ekipa” to nie tylko zbiórki, ale przede wszystkim systematyczny wolontariat w samym przytulisku. Mamy bardzo zaangażowane i pracowite dziewczyny, które każdą swoją wolną chwilę poświęcają podopiecznym przytuliska. Wyprowadzają psy na spacery, sprzątają klatki oraz pomagają w pielęgnacji. Zapewniają im też wsparcie w postaci pieszczot, ciepła i uczucia jakim obdarzają te bezdomne zwierzaki. Najwytrwalsze i najbardziej aktywne to uczennice klasy 7a: Marysia, Gabrysia i Basia. (Kapsa, Palińska, Stradomska)

Na terenie szkoły opiekę nad grupą wolontariuszy sprawują Katarzyna Drobiazg, Aneta Przyłucka, Elżbieta Strzelińska.