W ramach programu „Bajkowa Szkoła” dnia 27.02.2020 r. odbyły się zajęcia dla dzieci z sandomierskich przedszkoli. Maluchy wzięły udział w zajęciach pt.: „Dobre wychowanie zjadam na śniadanie”. Dzieci dowiedziały się, co należy, a czego nie wypada robić w czasie posiłku. Zaczynamy od powiedzenia wszystkim "smacznego", nie mówimy z pełną buzią, nie trzymamy łokci na stole, nie bawimy się jedzeniem, a przede wszystkim zanim usiądziemy do stołu, należy umyć ręce.

Zajęcia pozwoliły uświadomić dzieciom, iż znajomość zasad dobrego wychowania jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Ułatwia kontakty międzyludzkie i daje swobodę w obcowaniu z drugim człowiekiem. Ćwiczenia praktyczne jak: nauka układania talerzy i sztućców na stole, posługiwanie się nożem i widelcem, składanie serwetek, dekoracja stołu, a przede wszystkim nienaganne zachowanie przy stole, to potwierdzenie dobrego wychowania.

Słodki poczęstunek w postaci babeczek, radosne, uśmiechnięte buzie, aktywny udział w zajęciach przedszkolaków były wspaniałą nagrodą dla pań, któreprzygotowały i poprowadziły zajęcia: M. Łukawskiej, A. Kamińskiej, J. Kotowskiej. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za przybycie na zajęcia.