Dnia 23 kwietnia 2022 roku w sandomierskim Porcie Kultury odbył się koncert „Na ludową nutę dla Ukrainy‘’ pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Kultury Wsi.

Uczniowie naszej szkoły z klas - 1a, 1b, 2b, 3a i 3c, którzy tańczą w ramach Zespołu Pieśni i Tańca - „Ziemia Sandomierska” zaprezentowali zgromadzonej widowni oraz gościom z Ukrainy swoje umiejętności taneczne i wokalne. Młodzi artyści ubrani w przepiękne kolorowe stroje zatańczyli różne tańca ludowe, mi krakowiaka, trojaka, taniec lubelski. Poza występem uczniów z SP nr 1 publiczność oglądała również „Zespołu Pieśni i Tańca Dębianie’’ oraz Grupę Śpiewaczą z Wrzaw. Celem koncertu było zebranie funduszy na kupno potrzebnych środków medycznych dla walczących mieszkańców Ukrainy.

Występ dzieci spotkał się z miłym przyjęciem i aplauzem przybyłych osób. Na zakończenie imprezy Pan Burmistrz Marcin Marzec podziękował dzieciom i opiekunom za profesjonalne przygotowanie imprezy. Tancerzy do występu przygotowywał choreograf zespołu P. D. Bukowski oraz nauczyciele, Panie: K. Kras, M. Pracało, A. Turbiarz, M. Wyrazik, M. Kiliańska i K. Skotnicka.

Udział w imprezie był dla wszystkich uczestników wyrazem solidarności z Ukrainą w tym trudnym czasie.