W bieżącym roku szkolnym Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę”. W tym dniu uczniowie poszczególnych klas ubrali się na kolor zielony, z nadzieją na lepsze jutro. Przeprowadzono zajęcia o tematyce ekologicznej. Ponadto uczniowie wykonywali plakaty, śpiewali piosenki, pisali list do Ziemi a Ziemia pisała list do ludzi.

27.04.2022. odbyły się klasowe rozgrywki w Konkursie Ekologicznym. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy ekologiczne oraz uświadomienie im, że Ziemia to nasze wspólne dobro. W rywalizacji brali udział reprezentanci klas IV- VII. Konkurs przeprowadzono w II turach.

Wyniki konkursu:

Klasy IV - V

I miejsce – V A

Skład drużyny: Maja Feledyn, Gabriela Andrzejewska, Adam Andrzejewski

II miejsce –  IV C

Skład drużyny: Angelika Gorycka, Katarzyna Szczuchniak

III miejsce – IV B

Skład drużyny: Maja Kurosz, Natalia Kotarska, Barbara Pacholczak

Klasy VI - VII

I miejsce – VII C

Skład drużyny: Michał Baska, Kacper Pietruszka, Aleksandra Szczuchniak

II miejsce –  VII A

Skład drużyny: Wiktoria Goździewska, Maja Wiącek, Natalia Włodarczyk

III miejsce –  VI A

Skład drużyny: Michalina Chrząstowska, Julia Goździewska, Maciej Czerwonka

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie: Monika Bielecka, Teresa Bryła

Uczniowie szkoły bardzo aktywnie włączyli się w jego obchody.