26 kwietnia 2022 r. w budynku Samorządowego Centrum Kultury w Obrazowie odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięli udział najlepsi uczestnicy eliminacji gminnych w swoich kategoriach wiekowych. Organizatorem eliminacji powiatowych OTWP był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sandomierzu.
W konkursie wzięło udział w sumie 15 uczestników w 3 grupach wiekowych:
- grupa I (uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV),
- grupa II (uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII),
- grupa III (uczniowie szkoły ponadpodstawowe).

Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl 4b - Wiktoria Zielonka. Miło nam nadmienić, że nasza uczennica w najmłodszej kategorii zajęła III miejsce. Opiekunem uczennicy był Pan Grzegorz Błachnio.

Na zakończenie turnieju Starosta Sandomierski Pan Marcin Piwnik oraz Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu mł. bryg. Piotr Krytusa, podziękowali uczestnikom, a także opiekunom za udział w turnieju i wręczyli okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe oraz upominki, które  ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Gminę Obrazów i Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu.