Maj to miesiąc w którym obchodzony jest corocznie Dzień Europy-święto pokoju i jedności w Europie. W tym roku dodatkowo trwa Europejski Rok Młodzieży 2022, w którym skierowana jest uwaga na młodych ludzi w Europie.

Nasza szkoła stara się aktywnie wspierać idee poświęcone temu dniu  przyłączając się do świętowania. W ramach obchodów wróciliśmy, po kilkuletniej przerwie wywołanej pandemią, do „Turnieju państw - Europa da się lubić”. 

Trzyosobowe drużyny z klas IV-VI rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: prezentacja charakterystycznej dla danego kraju postaci, flagi, potraw wylosowanego wcześniej kraju, kalambury i quiz. Uczniowie zaprezentowali pomysłowe stroje i pięknie przygotowane potrawy.

Pierwsze miejsce brawurowo wywalczyła klasa 6a . Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno klas 4b i 5b. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego p. M. Drobek i p. M. Kania.