18 listopada 2010 roku  odbyły się  pierwsze w bieżącym roku szkolnym zajęcia adaptacyjno - integracyjne  dla przedszkolaków pt: ?W krainie magii,? które  prowadziły panie Bożena Nowacka, Kinga Kras i Joanna Kotowska. W wieczorze andrzejkowym uczestniczyła grupa dzieci 5 i 6 letnich z sandomierskich przedszkoli. W sali, w której odbywały się zajęcia został stworzony nastrój pełen tajemniczości, poprzez zastosowanie odpowiedniego przyciemnionego, kolorowego oświetlenia. Salę zdobiły fantastyczne dekoracje w postaci kluczy, duszków, kotów, nietoperzy, tworząc piękną komnatę wróżb. Dzieci przeniosły się w świat fantazji i wróżb, a przepustką do tego tajemniczego świata było wykonanie dwóch zadań, polegających na wypowiedzeniu czarodziejskich zaklęć i uwolnieniu się od złych myśli i strachu. Dodatkową czynnością gwarantującą spełnienie marzeń, było wrzucenie do szklanej kuli z wodą grosika na szczęście. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu magicznego utworu musicalowego, który wyczarował wróżki i czarodziejki. Wróżki przyniosły dary dla dzieci w postaci kolorowych gwiazdek i magicznych emblematów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w różnych wróżbach andrzejkowych, takich jak: ,,Kram z marzeniami, wróżenie z gwiazd, przepowiadanie przyszłości? oraz w zabawach muzyczno ? ruchowych. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał gałązkę wiśni i kolorowy obrazek. Wszystkim uczestnikom zabawy dopisywał wspaniały humor, a zadowolone i rozbawione dzieci ze smutkiem żegnały się z wróżkami i ich światem magii.