19 kwietnia 2012 roku odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci przedszkolnych z cyklu Bajkowej Szkoły. Tym razem dzieci zostały wprowadzone w świat ciekawych wizualnie doświadczeń chemicznych i  pokazów, które wykorzystywały różne zjawiska fizyczne. Dzieci z zainteresowanie obserwowały jak kartka papieru potrafi utrzymać zawartość szklanki z wodą, jak samoistnie naczynia napełniają się wodą, jak piękne efekty dają spalające się metale, jak można spowodować, aby balonik sam unosił się w sali i wiele innych. Dzieci prosiły o powtarzanie wielu pokazów. Na zajęciach dzieciom towarzyszyli rodzice. Urozmaiceniem zajęć były zabawy z harcerzami i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki: zeszyty do kolorowanek, smycze oraz naklejki. Zajęcia przygotowały i prowadziły panie Ewa Rutkowska i Urszula Nosal.