Dnia 11 lutego 2019 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie XIV edycji akcji „Działaj Czysto”, której organizatorem jest Urząd Miejski w Sandomierzu. Ocenie podlegała ilość zebranych zużytych baterii w dwóch kategoriach wiekowych: I–III (indywidualnie i klasowo) i IV–VI (indywidualnie i klasowo). Organizatorem i fundatorem nagród jest Urząd Miejski w Sandomierzu. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Burmistrz – M. Marzec, Pani D. Mirowska – koordynatorka akcji oraz Pan Dyrektor W. Gosek. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

W kategorii klas 1–3:

  1. Julia Goździewska (klasa 3a),
  2. Zofia Szczucka (klasa 2b),
  3. Marcel Majewski (klasa 2b).

Najwięcej baterii w kategorii klas 4–8 zebrali:

  1. Katarzyna Bryła (klasa 4b),
  2. Kamil Zaręba (klasa 7a),
  3. Bartosz Wiśniewski (klasa 5b).

Drobnymi upominkami zostali nagrodzeni również uczniowie z klas najaktywniej zaangażowanych w zbiórkę baterii. W tym roku były to klasy 3a oraz 4b. Na zakończenie uczniowie klas 3a oraz 2b zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. W sumie w naszej szkole zebraliśmy 19 704 zużyte baterie. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w akcję, czym przyczyniamy się do lepszego funkcjonowania naszej Planety. Dziękujemy również wychowawcom, którzy aktywnie wspierali swoich uczniów. Zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia była Pani - Monika Bielecka.