Za nami kolejna odsłona dorocznego ”Turnieju państw”- Europa da się lubić, organizowanego w naszej szkole z okazji obchodów Dnia Europy.

Kolejny już raz trzyosobowe drużyny z klas IV-VI losowały kraj europejski, którego miały być reprezentantami i rywalizowały ze sobą w konkurencjach: prezentacja flagi, wytypowanie miss lub mister potrafiącego przywitać się w języku tego kraju, przygotowanie regionalnej potrawy oraz quiz wiedzy i kalambury o danym kraju.

Wszyscy starali się udowodnić, że ich wiedza o wylosowanym przez siebie kraju i jego ciekawa prezentacja wystarczy by stanąć na podium. Jury miało naprawdę trudne zadanie. Zawodnicy zaskoczyli pięknymi przemowami powitalnym w językach swych krajów, pomysłowymi strojami i różnorodną kuchnią europejską.

Ostatecznie przyznano dwa III miejsca klasie 4a reprezentującej Polskę i klasie 6c występującej pod flagą Hiszpanii. II miejsce zajęła klasa 6a - reprezentanci Czech. Miejsce zaś na szczycie podium przypadło klasie 5d, która bezapelacyjnie udowodniła, że w tym roku to Grecja wypadła najlepiej.

Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego p. M. Drobek i p. M. Kania.