7 czerwca godzina 10.00 - Ogólnopolskie bicie rekordu w czytaniu w jednym czasie.

„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności w miłej atmosferze, bez przymusu. Akcja cieszy się popularnością wśród uczniów ze względu na rozrywkowy, pozbawiony ideologicznych czy politycznych podtekstów charakter oraz duży wpływ uczniów na jej przebieg. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu już po raz trzeci brała udział w akcji. Nasz tegoroczny wkład, to udział 146 uczniów i 12 nauczycieli w biciu rekordu w czytaniu w jednym czasie. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi książkami, co dało im możliwość poznania zainteresowań literackich kolegów. Wspólne czytanie było okazją do wymiany wrażeń i zachęcenia rówieśników do odkrywania magicznego świata wyobraźni.

Organizatorkami i koordynatorkami akcji były Aneta Przyłucka i Małgorzata Pracało.