W świetlicy Urzędu Gminy w Baćkowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród najlepszym szkołom oraz uczniom biorącym udział w XIII edycji konkursu „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady”. W tym roku do konkursu przystąpiło 38 szkół z 15 gmin należących do Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki. Przedmiotem oceny były zorganizowane przedsięwzięcia szkół w zakresie działań proekologicznych. Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach to: Julia Bartosz kl. 1c, Julia Goździewska kl. 3a, Katarzyna Bryła kl. 4b, Paweł Łączkowski kl. 6a, Kamila Frańczak kl. 6b oraz Weronika Bielecka kl. 8b. W tym roku szkolnym nasza szkoła zajęła I miejsce uzyskując maksymalną liczbę punktów w różnych formach przeprowadzenia programu ekologicznego. Opiekunowie Panie Monika Bielecka oraz Jolanta Pytka gratulują nagrodzonym oraz dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu szkoły.