W dniu 19.09.2019 roku uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Dzieci uzyskały wiele cennych wskazówek, m.in. dowiedziały się, jak prawidłowo poruszać się po drogach idąc pieszo, jeżdżąc rowerem. Jak przygotować rower do jazdy, gdzie wolno jeździć dzieciom samym oraz jaki wiek uprawnia do samodzielnego poruszania się po drogach? Podczas rozmowy policjanci poruszyli wiele innych problemów związanych z bezpieczeństwem, np. Jak powinny być przewożone dzieci w samochodach, co zrobić, aby być bezpiecznym w sieci, czy, np. w domu, kiedy są same? Uczniowie dowiedzieli się jak postępować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby skutkować poważnymi urazami. Ważnym tematem był samodzielny powrót do domu, unikanie rozmów z nieznajomymi oraz bezpieczne zabawy na placach zabaw. Uczniowie brali udział w pokazach: prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz jak należy zachować się, jaką przyjąć pozycję podczas zaatakowania przez psa.

Mamy nadzieję, że takie rozmowy pozwolą dzieciom uniknąć nieszczęśliwych wypadków podczas korzystania z różnych form aktywności. Organizacją i przebiegiem spotkania zajęły się Panie: A. Polit, E. Strzelińska, I. Zawadzka.