W tym roku zaprosiliśmy uczniów klas siódmych i ósmych do wzięcia udziału w wyzwaniu językowymzwiązanym z Europejskim Dniem Języków!

Czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach. Na pierwszy ogień poszedł quiz z ciekawostkami językowymi z pomocą telefonów komórkowych. Później uczniowie zmierzyli się ze Scrabblemanią - kiedy to w ciągu kilku minut musieli z podanego dłuższego słowa ułożyć jak największą ilość polskich i angielskich słów. Kolejnym wyzwaniem były słowa dookoła Europy - „Dobieranka”, czyli ile wyrazów odgadniesz? Dopasowywanie słów w kilku językach do przygotowanej tabeli. Bawiono się również językiem rosyjskim przy pisaniu krótkich słów za pomocą cyrylicy. Najwięcej emocji dostarczyło - Running Dictation – czyli „biegnij po słowo” – odmiana „bieganego” dyktanda. Każda osoba z drużyny maksymalnie zaangażowała „umysł i nogi” by doprowadzić swój zespół do zwycięstwa.

Wszyscy świetnie się bawili ucząc przy okazji nowych umiejętności i poszerzając świadomość kulturową naszego kontynentu.

Za przeprowadzenie Europejskiego Dnia Języków odpowiedzialne były nauczycielki języka angielskiego: M. Kania, M. Drobek, M. Wojtoń, M. Pietruszka.