Od dawna w naszej szkole działa Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. W tym roku wzbogaciło się o nowych członków. Dnia 22 października 2019 r. uczniowie klasy I B wstąpili w szeregi koła.

Przed przystąpieniem do przyrzeczenia uczniowie zapoznali się z hasłami, jakie będą przyświecały działalności SKLOP. Wykonali też kilka zadań sprawnościowych, typu: zjedzenie plasterków cytryny, pogrupowanie koralików według kolorów, wyjaśnienie znaczenia słowa ekologia. Po zaliczeniu wyżej wymienionych zadań złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali włączeni w szeregi szkolnego koła. Otrzymali też emblematy członkowskie, które będą im przypominały o tym ważnym dla nich dniu. Uczniom klasy I B nie jest obca tematyka ochrony przyrody. Na lekcjach pilnie poznają jej tajniki. Chętnie opiekują się zwierzętami i w trosce o nich zebrali karmę dla psów oraz kotów, którą w najbliższym czasie zaniosą do sandomierskiego schroniska.

Miłym akcentem kończącym spotkanie, było pamiątkowego zdjęcia zrobienie wszystkim nowym członkom Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.