W dniu 4.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu odbył się powiatowy etap XIII edycji konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Do konkursu przystąpiły trzyosobowe drużyny z piątych klas szkół podstawowych powiatu sandomierskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Baska kl. 5c, Michał Biłyk kl. 5c, Kacper Pietruszka kl. 5c.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością zagadnień dotyczących bezpieczeństwa osobistego, komunikacyjnego oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Kolejnym elementem konkursu był praktyczny test sprawdzający wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Test przeprowadziła grupa medyczna z PCK. Na konkurs uczniowie przywieźli również prace plastyczne wykonane dowolną techniką pt.: „100-lecie Polskiej Policji – zawsze na straży bezpieczeństwa”.

Nasza szkoła zajęła w tym konkursie II miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody oraz dyplomy.