I jak co roku, SP1 odpowiada: zdecydowanie tak. Pomimo (a może właśnie dlatego), że coraz bardziej popularny staje się wśród młodzieży tzw.” Hejt” i brak uprzejmości.

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i mało przyjemnych słowach.

SU naszej szkoły postanowił dołączyć się do realizacji tej pięknej idei. Na wszystkich drzwiach porozwieszane zostały sentencje mówiące o tym jak piękny jest świat gdy dzielimy się życzliwością, uśmiechem i dobrym słowem. Na przerwach zabraliśmy się do tworzenia szkolnego łańcucha życzliwości. Każdy mógł przyjść i stworzyć swoje własne „ogniwko dobrego słowa”, które było dołączane do całości.

Ponadto uczennice klas 7A i 8A przygotowały lekcje dla swoich młodszych kolegów i koleżanek pokazujące zalety dobrego zachowania i dzielenia się dobrocią z innymi.

Organizatorkami i opiekunkami Dnia Życzliwości w naszej szkole były Panie: M. Drobek i M. Kania.