W dniu 26 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbył się turniej „ Z misiem za pan brat”. W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny z klas II-III. Na początku spotkania przedstawiona została uczniom historia powstania pluszowego misia. Następnie, dzieci rywalizowały ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Uczniowie, mieli między innymi za zadanie odgadnąć tytuły książek jedynie po ich fragmentach. Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą na temat książek, w których głównymi bohaterami są misie. Kolejna konkurencja polegała na narysowaniu misia z zamkniętymi oczami. Dwie osoby z drużyny tzw. „podpowiadacze” widziały rysunek misia i podpowiadały jak go narysować, trzecia osoba miała zasłonięte oczy i rysowała misia, zgodnie ze wskazówkami swoich kolegów i koleżanek. Było mnóstwo zabawy i śmiechu! Ponadto, uczniowie wymyślali super imię dla misia. Dzieci okazały się bardzo pomysłowe i kreatywne. Zadaniem uczniów było również układanie puzzli z wizerunkiem misia Paddingtona. A co misiaczki lubią najbardziej? Oczywiście miód. Na koniec, nie mogło więc zabraknąć wyjadania miodku z talerzyka tylko za pomocą języka, bez pomocy rąk. Dzieci bawiły się przy tym świetnie. Konkurencjom towarzyszyła miła i radosna atmosfera.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Turniej przygotowały: Pani. Monika Kania oraz Pani Marta Drobek.