W piątek 20 grudnia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice uczestniczyli w jasełkach, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienia bożonarodzeniowe od wieków ukierunkowują spojrzenia ludzi na Tajemnicę wcielenia. Uczniowie naszej szkoły wierni tradycji przenieśli nas w wydarzenia, które miały miejsce 2000 lat temu.

Młodzi artyści z klasy 5b przybliżyli widzom tajemnicę Bożego Narodzenia widzianą z perspektywy aniołów oraz Gabriela, który odmawia zstąpienia z Nieba na Ziemię z poselstwem do Maryi. Inni aniołowie próbują go przekonać do posłuszeństwa Bożemu nakazowi. Inscenizację wzbogacił śpiew pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru oraz solowy występ Roksany Zimoląg - uczennicy klasy 8a. Na zakończenie Pan Dyrektor złożył wszystkim obecnym Bożonarodzeniowe życzenia. Organizatorami jasełek były Panie: S. Lipczyńska, M. Łukawska, A, Rajkowska.