9 lutego 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach zajęć ,,Bajkowej Szkoły?. Wspólnie z zuchami dzieci zdobyły sprawność ,,ZUCH RATOWNIK?.

Głównym celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z działalnością gromady zuchowej oraz ułatwienie przyszłym uczniom procesu adaptacji w szkole.

Przedszkolaki uczestnicząc w zuchowej zbiórce, oglądały meldunek gromady, następnie wspólnie z zuchami uczestniczyły w realizacji zadań sprawności ,,Zuch Ratownik?. Dzieci m.in. uczyły się okrzyków związanych z bezpieczeństwem, poznały podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia. Uczyły się na fantomie oraz na rówieśnikach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po wykonaniu zadań zuchom oraz przedszkolakom drużynowe dh. Kiliańska, dh. E. Strzelińska wręczyły odznaki ,,Wzorowego Ratownika?.