We wtorek, 2 kwietnia 2019 obchodziliśmy w naszej szkole kolejny Światowy Dzień Autyzmu, przyłączając się do akcji „Polska na niebiesko”.

Święto powstało z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

W tym dniu większość uczniów i nauczycieli naszej szkoły, na znak solidarności z tymi osobami ubrali się na niebiesko. Wnętrze ozdabiały balony w kolorze niebieskim. W holu szkoły znajdowała się okolicznościowa gazetka. Wychowawcy klas, na lekcjach wychowawczych, prezentowali uczniom przygotowane filmy: „Tacy jak wy” i AmazingthingsHappen – Polish. Filmy te, będące wprowadzeniem do tematyki autyzmu, miały na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych pokoleniach.