Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu już po raz 16 czynnie włączyli się do akcji „Mikołaj dla polskich dzieci na Litwie".

Na terenie szkoły w dniach 4 listopada – 20 listopada 2019 roku, trwała akcja zbierania prezentów dla polskich dzieci ze szkoły w Solecznikach na Litwie.

Nasi uczniowie ofiarowali dzieciom zabawki, słodycze książki do czytania, kolorowanki, słowniki, plecaki szkolne, ubrania oraz wiele innych pomocy szkolnych. Pakowanie darów odbyło się w radosnej, przedświątecznej atmosferze.

Zgromadzone rzeczy zostały przekazane do polskiego Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach koło Wilna za pośrednictwem Zespołu Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu, który od kilkunastu lat współpracuje z litewską szkołą w Solecznikach koło Wilna.

Dzięujemy wszystkim darczyńcom!