Dnia 20 czerwca 2024 roku odbyła się uroczystość ukończenia Szkoły Podstawowej nr 1 przez uczniów klasy VIII a i klasy VIII b. To było święto nie tylko ósmoklasistów i ich rodziców, ale także nauczycieli.

 

W uroczystości wzięli udział Pan Burmistrz Paweł Niedźwiedź oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Justyna Fularska.

Zaproszonych gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli powitał Pan Dyrektor Marcin Sykucki.

Absolwenci klas ósmych rozpoczęli uroczystość tańcem poloneza, a część artystyczną przedstawili ich młodsi koledzy. Nie obyło się też bez szkolnego chóru, który przygotował wspaniały repertuar muzyczny.

Tradycją naszej szkoły jest wręczenie statuetki Primus Copernicus za wybitne wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, którą otrzymały dwie uczennice z klasy VIIIa - Maria Baska oraz Michalina Chrząstowska.

Statuetkę Absolwenta otrzymała Maria Baska za najwyższą średnią ocen.

Puchary za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali Gabriela Srzypczyńska oraz Franciszek Sałata.

Drodzy Absolwenci! Dziękujemy za wspólną przygodę. Pokażcie światu, na co Was stać. A gdybyście potrzebowali pomocy, jesteśmy.