„ Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

Nauczyciel bibliotekarz - Barbara Wieczorek

NASZA BILIOTEKA

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

PAŹDZIERNIK 2024

„Poznajmy się w bibliotece.”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wspólnej zabawy.

Przez cały październik w bibliotece będą organizowane tematyczne zabawy i zadania, np. „Dzień alfabetu , Dzień Kopciuszka itp.”

Każdy dzień stawia przed uczniami konkretne zadanie.

Tematy dnia - zadania będą wywieszane dzień wcześniej, na tablicy przed biblioteką szkolną. Za każde zrealizowane zadanie uczeń zbiera punkty.

Dla tych , którzy uzbierają ich najwięcej (najlepiej wszystkie) przewidziane są nagrody: dobrze Wam znane bonusy np.:

• Dzień bez pytania (od 15 zadań)
  • Koło ratunkowe – „ dodatkowe nieprzygotowanie z dowolnego przedmiotu”(od 10 zadań)
  • Książki – (najwytrwalsi)

Każdego dnia zabawy, należy zgłosić się do biblioteki w godzinach: od 8.00 do 12.00 aby zaliczyć kolejne punkty.

ZACHĘCAM DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

HARMONOGRAM MMBS, PAŹDZIERNIK 2024

„Poznajmy się w bibliotece”

data dzień tygodnia patronat

DZIEŃ SŁOWA

30 październik środa DZIEŃ KRONIKARZA

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Biblioteka jest czynna zgodnie z informacją wywieszoną na drzwiach biblioteki szkolnej, w dni nauki szkolnej.
  2. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  3. Wypożyczać książki można jedynie na swoje nazwisko.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres jednego miesiąca.
  5. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a biblioteka nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu zwrotu prosić o jego prolongowanie.
  6. Prośbę czytelnika o zarezerwowanie książki uwzględnia się w kolejności zamówień.
  7. Uczeń, który nie oddał książki w terminie nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
  8. Książek wypożyczonych w bibliotece nie należy wypożyczać innym osobom.
  9. Książki i inne dokumenty należy szanować jako dobro wspólne. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
  10. Zbiory specjalne (CD/DVD, programy multimedialne) wypożyczane są tylko nauczycielom.
  11. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i picia napojów oraz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń, które mogą zakłócić ciszę.
  12. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki (innego dokumentu) należy ją odkupić bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu z bibliotekarzem.
  13. Na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego( w wyznaczonym przez bibliotekarza terminie) książki powinny być zwrócone do biblioteki.
  14. Pracownicy szkoły są zobowiązani do zwrotu wypożyczonych zbiorów w terminie określonym przez bibliotekarza.
  15. Każdy użytkownik zobowiązany jest do zaznajomienia się z niniejszym regulaminem i do bezwzględnego przestrzegania go.
  16. W stosunku do uczniów, którzy łamią postanowienia niniejszego regulaminu mogą zostać zastosowane kary: uwagi w dzienniku, dzienniczku ucznia oraz po dwukrotnym upomnieniu cząstkowa ocena niedostateczna z zachowania.