Dnia 22.11.2018 odbyło się pierwsze spotkanie dla dzieci sześcioletnich z sandomierskich przedszkoli w ramach prowadzonej w szkole akcji Bajkowa Szkoła.  Spotkanie zatytułowane „W krainie  magii - wróżby i zabawy andrzejkowe”  odbyło się w specjalnie na tę okoliczność  przygotowanej komnacie wróżb. Przedszkolaki zostały wprowadzone dzięki wróżkom w niecodzienny nastrój, zaczarowując je magicznym kluczem. Tego popołudnia panowała przyjemna atmosfera, a dobry humor nie opuszczał żadnego przedszkola, ponieważ uczestniczył w wielu niezwykłych zabawach. Każdy mógł wrzucić czarodziejski grosik do  kuli, wróżył z magicznej kostki, odczytywał swoją przyszłość z czarodziejskich serduszek. Niezwykłą atrakcją było niewątpliwie uczenie się zaklęć. Przedszkolaki uczestniczyły po za tym w wielu zabawach muzyczno-ruchowych i wykonywały niezwykłą dynię z papieru. Po zakończonej zabawie przedszkolaki z uśmiechem i pełne wrażeń opuściły komnatę wróżb, zabierając ze sobą wykonane własnoręcznie prace plastyczne. Zabawę przygotowały i poprowadziły Panie: K. Drobiazg, K. Kras, B. Nowacka, A. Turbiarz.