W dniu 10.01.2019 r. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Bajkowa Szkoła” - projektu edukacyjnego skierowanego do sandomierskich przedszkolaków. Przybyłe dzieci wraz z nauczycielami języka angielskiego odbyły niezwykłą podróż do tajemniczego świata zwierząt. Podczas zajęć zatytułowanych „Welcome to the animal party!” przedszkolaki wzięły udział w zabawie karnawałowej wcielając się w postaci zwierząt. Ucząc się ich nazw w języku angielskim ,,maluchy’ przygotowały samodzielnie maski karnawałowe, które pozwoliły im zamienić się w groźne i niebezpieczne dzikie zwierzęta, jak również miłe i sympatyczne zwierzaki domowe. Oprócz nauki angielskich słówek, przygotowane zabawy wspierały również ich edukację przyrodniczą. Przedszkolaki miały możliwość wsłuchania się w odgłosy zwierząt i na podstawie tylko usłyszanych dźwięków uczyły się rozpoznawać np.: lwa, kota czy psa. Wraz z małpką, tygryskiem oraz słoniem brały udział w licznych pląsach tanecznych, prowadzonych przez Tigera, bohatera podręcznika, z którym będą się spotykać w przyszłym roku szkolnym na lekcjach języka angielskiego w szkole.

Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli: Martę Drobek, Monikę Kanię, Monikę Wojtoń oraz Magdalenę Pietruszkę.