W ramach rozwijającej się w klasie 3A edukacji czytelniczej uczniowie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych odbywających się w listopadzie  Miejskiej Bibliotece w Sandomierzu. Dzieci uczyły się jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych przeznaczonych dla ich grupy wiekowe. Wielu uczniów z klasy 3A bierze aktywny udział w konkursie ?Pożeracza książek? organizowanym przez pracowników Miejskiej Biblioteki. Dzieci zapoznały się z kącikiem czytelniczym biblioteki oraz przekazały swoje prace plastyczno - techniczne o tematyce jesiennej na wystawę zorganizowaną w pomieszczeniach biblioteki.

dscn5657

obraz013

24 listopada 2010 roku z okazji zbliżających się Andrzejek w wielu klasach odbyły się zabawy Andrzejkowe, nawiązujące do polskich tradycji i zwyczajów. W klasie 3A dzieci wysłuchały opowiadań o tradycjach i wierzeniach ludowych związanych z Andrzejkami i Katarzynkami. Wesoła zabawa w klasie, liczne konkursy i zgadywanki wprawiły wszystkich w wesoły niepowtarzalny nastrój. Pięknie udekorowaną salę wróżb podziwiali uczniowie wszystkich  klas i chętnie korzystali z usług szkolnych wróżek, którymi były koleżanki z klas starszych. Wszystkie wróżby okazały się ciekawe i bardzo pomyślne. Po południu na dyskotece szkolnej bawili się wszyscy uczniowie szkoły, a wróżki miały pełne ręce pracy, bo każdy  chciał wziąć udział w andrzejkowych wróżbach.

p1040072

23 listopada 2010 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Pływaniu Drużynowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach brało udział 262 uczniów, a wśród nich uczniowie naszej szkoły.
Drużynę dziewcząt reprezentowały uczennice: Agata Kamińska, Rogozińska Sylwia, Sobolewska Maria, Szegda Julia, Gromada Karolina, Fronc Wiktoria, Kuczyńska Zofia,  Witczak Monika.

Drużynę chłopców reprezentowali uczniowie: Łukawski Hubert, Sąsiadek Marcel, Krakowiak Piotr, Łabudzki Kacper, Łubowski Mateusz, Trojanowski Jakub, Dudek Kacper, Świerkula Filip.

Zawody miały na celu wyłonienie zwycięzców w rywalizacji sztafetowej, tzn. każdy z ośmiu zawodników ? po dwie osoby z klas 3, 4, 5, 6, - płynie 25 m stylem dowolnym, oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Uczennice naszej szkoły wywalczyły trzecie miejsce i zostały brązowymi medalistkami województwa w pływaniu drużynowym.
Chłopcy zajęli siódmą lokatę.
Opiekunami naszych pływaków byli panowie: Marcin Sykucki i Marcin Ogrodnik.

dmw201011

dmw201012

11 listopada 2010 roku odbyły się w Sandomierzu obchody miejskie Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości upamiętniające 92 rocznicę odzyskania niepodległości rozpoczęły się w sandomierskiej katedrze od nabożeństwa w  intencji Ojczyzny. Po zakończeniu mszy świętej, przy akompaniamencie Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, wszyscy przeszli przez Rynek Starego Miasta do wojskowej części cmentarza katedralnego. Przy pomniku 2 Pułku Piechoty Legionów i 4 Pułku Saperów odbyła się dalsza część uroczystości patriotycznych. Po odczytaniu Apelu Poległych żołnierze z 3 Batalionu Radiotechnicznego z Sandomierza oddali salwę honorową. Delegacje samorządowe, kombatanckie, szkolne, a także służby mundurowe złożyły wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem 2 Pułku Piechoty Legionów i 4 Pułku Saperów. W uroczystościach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu wraz z pocztem sztandarowym i delegacją uczniów z kwiatami.

dsc_0752

dsc_0800

10 listopada 2010 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel, poświęcony 92 rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę. Dziewięćdziesiąt dwa lata temu, pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku, Polska jako suwerenne państwo powróciła na mapę Europy. Ojczyzna nasza, niewolona przez imperium carów Rosji, cesarzy Prus i Austrii, za sprawą legionów Józefa Piłsudskiego, odzyskała upragnioną, wywalczoną i okupioną krwią swoich synów niepodległość. Przez sto dwadzieścia trzy lata Naród Polski był całkowicie pozbawiony  swej państwowości. Mimo to nie zatraciliśmy swej tożsamości narodowej. Zdarzenia te przypomnieli nam uczniowie klas 4-6 przygotowując uroczysty apel, który uświetnił chór szkolny prezentując wiązankę pieśni legionowych. Apel przygotowały p. Edyta Sidor-Szwajda i p. Anna Rajkowska.

p1030999