Sybiracy, przedstawiciele rodzin katyńskich, byli żołnierze AK, politycy i uczniowie sandomierskich szkół podstawowych i gimnazjów zebrali się w piątek 17 września w wojskowej części Cmentarza Katedralnego przed symbolicznymi Mogiłami Katyńską i Wołyńską w celu upamiętnienia tragicznych dla Polski wydarzeń sprzed 71 lat.  Zebrani oddali hołd pomordowanym na wschodzie składając wieńce i wiązanki kwiatów przy symbolicznych mogiłach. W uroczystościach wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

p1030668

22 września 2010 roku odbyło się uroczyste Zaprzysiężenie Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Agata Kamińska dokonała prezentacji pozostałych członków rady. Uczniowie w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz społeczności szkolnej złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Rada Samorządu Uczniowskiego przedstawiła swój plan pracy na rok szkolny 2010/2011. Pani dyrektor Urszula Nosal przekazała na ręce przewodniczącej symboliczny klucz do szkoły, który zobowiązuje uczniów do szczególnej troski o dbanie o honor i tradycje szkoły, a jednocześnie podkreśla fakt, że uczniowie są współgospodarzami szkoły i również do nich należy dbanie o dobre jej imię i wizerunek w środowisku lokalnym. Na zakończenie uroczystości delegacja Samorządu Uczniowskiego oddała hołd patronowi szkoły i złożyła wiązankę kwiatów pod pamiątkową płytą Mikołaja Kopernika.

p1030699
Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2010/ 2011.

p1030691

W dniach 13.09 -17.09.2010r. klasa 3B wraz z wychowawczynią Katarzyną Majewską wyjechała na Zieloną Szkołę.
Przez 5 dni dzieci mieszkały i uczyły się w Ośrodku Wczasowym ?Trzy Korony? w Krościenku. Chociaż były z dala od domu i rodziny, nie miały czasu tęsknić i nudzić się, gdyż program wycieczki był bardzo bogaty, a pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. W ciągu tego tygodnia uczniowie zwiedzili:

  • kopalnię soli w Wieliczce,
  • ruiny zamków w Czorsztynie i Niedzicy,
  • Centrum Bajek i Zabaw w Pacanowie,
  • zdobyli szczyt Trzy Korony,
  • płynęli statkiem,
  • zwiedziliśmy zabytkowy, drewniany kościółek w Dębnie,
  • przeszliśmy Wąwozem Homole ze Szczawnicy do Jaworek.

Każdy dzień kończyli zabawą w dyskotece lub przy ognisku, gdzie piekli kiełbaski i śpiewali przy akompaniamencie gitary, na której przygrywał nam tata naszej koleżanki, zwany przez wszystkich ?tatą Sławkiem?. Z wycieczki przywieźliśmy wiele pamiątek i moc wrażeń.

p9150352

p9140268

sprzatanieUczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w Akcji Sprzątania Świata. Akcja ta już na stałe wpisała się do kalendarza imprez naszej szkoły. Działania uczniów koncentrują się na naszym otoczeniu oraz na wyrabianiu społecznej odpowiedzialności za wygląd najbliższej okolicy. Przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców ekologicznych oraz nawiązanie do właściwej hierarchii postępowania z odpadami to ważny element nauki ekologicznego zachowania. W bieżącym roku szkolnym organizatorem Akcji Sprzątanie Świata oraz promowaniem zachowań ekologicznych zajęła się p. Elżbieta Strzelińska ? pedagog szkolny.

p1030665

p1030663

1 września 2010 roku Samorząd Uczniowski wziął udział w patriotycznej, miejskiej  uroczystości upamiętniającej 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która odbyła się przed pomnikiem 2 Pułku Piechoty Legionów i 4 Pułku Saperów w wojskowej części Cmentarza Katedralnego. Uczniowie oddali hołd ofiarom II wojny światowej i złożyli wiązankę kwiatów pod symboliczną mogiłą ofiar.

1 września 2010 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wakacje pożegnała deszczowa pogoda. Pan Dyrektor mgr Waldemar Gosek  serdecznie powitał zaproszonych gości, uczniów, rodziców,  nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Szczególnie serdeczne słowa skierował do uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu po raz pierwszy stali się uczniami naszej szkoły.  Pan dyrektor zwrócił uczniom uwagę, że inwestycja w wiedzę przynosi największe zyski, a każdy rok wytężonej pracy to najcenniejszy  kapitał. 

W uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego wziął udział Pan Tadeusz Frańczak - Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza oraz Pan Marek Kwiatkowski ? Przewodniczący Rady Rodziców. Zgodnie z tradycją naszej Jedynki Samorząd Uczniowski oddał hołd patronowi szkoły Mikołajowi Kopernikowi i złożył wiązankę kwiatów pod pamiątkową płytą naszego patrona. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co przyniesie nam nowy rok szkolny? Mamy nadzieję, że będzie udany i pełen niezapomnianych chwil.

p1030655

p1030646