11 października 2012 r. odbyły się pierwsze w bieżącym roku szkolnym zajęcia adaptacyjno- integracyjne dla przedszkolaków z cyklu ? Bajkowej Szkoły? pt: ? W krainie bajek i baśni?.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci 5 i 6 letnie z sandomierskich przedszkoli. Zajęcia odbyły się w bibliotece szkolnej, która została udekorowana rekwizytami scenicznymi. Na powitanie dzieciom zostały przyklejane identyfikatory z ich imionami, ozdobionymi bajkowymi postaciami. Przedszkolaki przeniosły się w świat baśni, bowiem koleżanki z klas szóstych przygotowały dla nich inscenizację pt. ?Pchła Szachrajka?, której przedszkolaki wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat postaci z ulubionych bajek, poprzez rozwiązywanie różnych zagadek. Zajęcia zostały urozmaicone zabawami muzyczno- ruchowymi oraz układaniem bajkowych puzzli. Dziecięcym pociągiem przedszkolaki odjechały do krainy malowanek, gdzie otrzymały książeczki do kolorowania. Nieukończone prace zabrały do domu. Dodatkową i atrakcyjną zabawą, było układanie budowli z dużych, piankowych klocków. Dzieci okazały się wspaniałymi budowniczymi z wielką wyobraźnią. Dodatkową atrakcją dla rodziców był ?Kiermasz z ciekawą książką? z możliwością zakupienia wybranych pozycji . Wszystkim uczestnikom zabaw dopisywał wspaniały humor. Zadowolone i rozbawione dzieci niechętnie opuszczały miejsce zabaw obiecując, że przyjdą na kolejne spotkanie.

Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie: Aneta Przyłucka , Anna Turbiarz, Beata Lipiec, Magdalena Niewiadomska, Barbara Osowska i Edyta Klimczak.

p1070386

p1070388

p1070420

p1070428

Święto Odzyskania Niepodległości  to najważniejsze Polskie Święto Narodowe związane z odzyskaniem w 1918 r., po 123 latach zaborów niepodległości. To święto wielkiego patriotyzmu przeżywanego z dumą i radością. Uczniowie naszej szkoły godnie uczcili rocznicę Święta Niepodległości Polski poprzez zorganizowanie szkolnego uroczystego apelu, oraz włączyli się do lokalnych obchodów poprzez udział pocztu sztandarowego i delegacji uczniów z kwiatami w miejskim programie uroczystości.

p1050739