Dąb Bartek usytuowany w Zagnańsku jest najbardziej znanym drzewem w Polsce. Zarząd Fundacji Odzyskaj Środowisko, zgodnie ze swoim celem statutowym dotyczącym promowania ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, zorganizował w okresie od września do grudnia 2011 roku zbiórkę pieniędzy na ratowanie Bartka. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do akcji, wrzucając różne kwoty pieniędzy do puszki kwestarskiej. Akcję przeprowadziła p. M. Kania i p. M. Wojtoń.

 

p1050845P 10 50 845

Nauczyciele prowadzący Koło Plastyczne przygotowali wraz z uczniami wystawę ozdób choinkowych. Piękne kolorowe prace, różne gadżety związane ze Świętami Bożego Narodzenia zachwycały uczniów jak i rodziców odwiedzających szkołę.

 p1050840

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu , przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ?Szlachetna Paczka?. W porozumieniu z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu, panią Agnieszką Kobiałką, pedagog szkolny Elżbieta Strzelińska, zorganizowała akcję na terenie placówki pod hasłem ? Podziel się Pluszakiem?. Uczniowie szkoły chętnie włączyli się w zbiórkę zabawek i maskotek, w ten symboliczny sposób, dokładając swoją cegiełkę do szczytnego celu, jakim jest pomoc innym ludziom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Zebrane zabawki znajdą się w paczkach świątecznych, przygotowywanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu dla najuboższych rodzin z naszego miasta. Uczniowie szkoły cieszą się, że w ten sposób mogli sprawić radość innym dzieciom.

 

p1050851

 W tym roku po raz pierwszy ?Czwartki Lekkoatletyczne? rozegrane były w  Sandomierzu. W trzech zawodach uczestniczyło około 800 uczniów. W punktacji GRAND PRIX najwięcej, bo aż 341 punktów uzyskał JAKUB WIATROWSKI uczeń klasy 5 z naszej szkoły.

W skoku wzwyż uzyskał 138 cm, co daje mu trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w ogólnopolskim zestawieniu ?Czwartków Lekkoatletycznych?

Popularne Andrzejki są tradycyjnym wieczorem wróżb i cieszą się niesłabnącą popularnością. 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka Andrzejkowa podczas, której uczniowie oprócz wesołej zabawy mieli możliwość spotkania ze szkolnymi wróżkami. Samorząd Uczniowski wspólnie z panią Kingą Kras i Bożeną Nowacką przygotował salę, ciekawe dekoracje, atrakcyjne stroje oraz niezbędne akcesoria do przeprowadzenia wieczoru wróżb. W pomieszczeniu panował nastrój tajemniczości, który był jeszcze spotęgowany obecnością szkolnych ?wróżek?. Zabawy Andrzejkowe odbyły się też w wielu klasach. Uczniowie klasy 1A świetnie bawili się w komnacie wróżb, gdzie wypowiadali tajemnicze zaklęcia,, Hokus, pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary?, Zaklęcia miały umożliwić im przejście do świata magii i czarów. Dzieci wrzucały monety do magicznej kuli oraz bawiły się w ?Magiczne liczby?, ?Czarodziejskie serduszka?, ?Muzyczne loteryjki?, a także wróżyły sobie ?Kim będę w przyszłości?. Na uczniów czekało też wiele innych niespodzianek takich jak: konkurs jedzenia ciasteczek na czas, praca plastyczna ,,Magiczna dynia ?? oraz tańce i słodki poczęstunek.

p1050784