W dniach 11 i 12 czerwca na stadionie ?Orła? w Warszawie, odbył się ogólnopolski finał ?Czwartków Lekkoatletycznych?. Są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci w wieku 11, 12 i 13 lat. Prestiż tej imprezy jest bardzo duży. W finale warszawskim bierze udział około trzech tysięcy najzdolniejszych dzieci z całej Polski. Zważywszy na fakt, iż średnio w konkurencji startuje około 50 zawodników, miejsce w pierwszej 6, czyli w ścisłym finale jest niewątpliwie wielkim sukcesem. Tylko sandomierska ?jedynka? wystawiła troje swoich uczniów w eliminacjach regionalnych. Cała trójka zapewniła sobie start w ogólnopolskim finale. Karolina Gromada w biegu na 600 m, a jej młodsza siostra Wiktoria biegająca na 300m oraz Jakub Wiatrowski skaczący wzwyż. Uczniowie ci wygrali eliminacje Grand Prix całego cyklu, które organizowane były przez Katolicki Klub Sportowy ?Victoria? w Stalowej Woli. Na zawodach w Warszawie zawodnicy potwierdzili swój wysoki poziom. Najwyższe 4 miejsce uzyskał Jakub Wiatrowski skacząc w ścisłym finale 125cm. Bardzo dobry wynik wywalczyła Karolina Gromada poprawiając swój rekord życiowy i zajmując w finale ostatecznie 6 miejsce. Dla całej trójki sam udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski szkół podstawowych w lekkiej atletyce był wielkim wyróżnieniem i wspaniałą sportową przygodą.

9 czerwca 2011 roku odbył się VIII Międzyszkolny Przegląd Piosenki i Tańca Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Sandomierza. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przeglądzie prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne. Reprezentacja szkoły zdobyła wiele nagród w różnych kategoriach:

?Kategoria Śpiew uczniowie klas 4 ? 6?:

  • Oliwia Łukawska z klasy 4B zajęła I miejsce
  • Natalia Błachnio z klasy 4C zajęła III miejsce
  • Agata Ostrach z klasy 4C zdobyła wyróżnienie
  • Patrycja Lachowicz z klasy 6B zdobyła wyróżnienie

?Kategoria Śpiew uczniowie klas 1 ? 6?:

  • Aleksandra Bogdańska z klasy 3B zajęła I miejsce
  • Martyna Łukaszek z klasy 3B zajęła IImiejsce

?Kategoria Taniec uczniowie klas 1 ? 3 ?:

  • Uczniowie klasy 2B wzięli udział w przeglądzie w kategorii ?Mniatura taneczna?. Zespól taneczny ?Czarna stopa? zaprezentował taniec ?Bushmen Show? i zdobył II miejsce
  • Uczniowie klasy 3B wykonali poloneza i zajęli III miejsce

Nagrodzeni uczniowie otrzymali statuetki i dyplomy.

W tradycji naszej szkoły jest przygotowanie uroczystości z okazji Święta Rodziców. 26 maja klasa 3B przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Z tej okazji zaproszono wszystkich rodziców dzieci, aby obejrzeli przygotowane przez nich krótkie i wesołe przedstawienie. Wszyscy uczniowie byli poprzebierani zgodnie ze swoją rolą. Klasa przygotowała bajkę ?Dary czterech wróżek?. Przedstawienia były przerywane śpiewem i oklaskami.

Dodatkową atrakcją było wręczanie własnoręcznie wykonanych prezencików i kolorowych laurek oraz składanie życzeń. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła łza radości. Dzień ten był ciekawy, miły i wesoły dla wszystkich.

31 maja klasa 3C przygotowała i zaprezentowała bajkę ? Czerwony Kapturek? w niezwykłej adaptacji mistrza poezji dziecięcej Jana Brzechwy. Uczniowie przygotowali niezwykłe stroje, scenografię i piosenki, które łatwo wpadają w ucho i na długo pozostają w pamięci. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali układ taneczny do utworu zespołu ABBA.

dsc_2252

Wybory do samorządu Uczniowskiego poprzedziła szeroka akcja informacyjna, mająca na celu przedstawienie kandydatów z poszczególnych klas. Uczniowie przygotowali swoje plakaty wyborcze, które zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. W głosowaniu brali udział uczniowie klas 3-5. Największą liczbę głosów uzyskali: Klaudia Pomykała i Zybała Marcin. Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w Samorządzie Uczniowskim w nowym roku szkolnym 2011/2012. Pozostali uczniowie wejdą w skład różnych sekcji działających w Samorządzie Uczniowskim.

p1050092

5 maja 20011 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny Błogosławiony Jan Paweł II w oczach dziecka, w którym wzięli udział uczniowie klas kształcenia zintegrowanego. W ten sposób uczciliśmy Wielkiego Polaka. Było dużo emocji, ?sportowej? rywalizacji i radości. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez p.Leszka Deca dyrektora Quo Vadis i ks.Leszka Pachutę dyrektora Wydawnictwa Diecezjalnego.

p1050102

1 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyła się prezentacja efektów pracy projektu ?Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy?. Projekt był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Zajęcia w ramach projektu obejmowały 50 godzin zajęć dodatkowych. Prowadzone były przez przeszkolonych nauczycieli: Katarzynę Skotnicką i Joannę Kotowską, w wyposażonych w środki dydaktyczne klasach.

Celem tego projektu było wdrożenie elastycznego modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia oraz kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Teoria Wielorakich Inteligencji zakłada, że każdy ma własny profil inteligencji, który u każdego może być inny, ale nikt nie ma profilu lepszego lub gorszego. Każdy profil inteligencji jest dobry samo wartościowy, bowiem określa profil naturalnych zasobów człowieka.

W ramach Projektu uczniowie doskonalili swoje umiejętności: językowe, przyrodnicze, matematyczno-logiczne, ruchowe, przestrzenno-wizualne, muzyczne, interpersonalne i intrapersonalne w czterech Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań zorganizowanych w klasie lekcyjnej korzystając z nowatorskich pomocy dydaktycznych otrzymanych od organizatorów Projektu.

Uczniowie z klasy I A chętnie i z radością uczestniczyli w zajęciach dodatkowych prowadzonych w oparciu o autorski program edukacji regionalnej "Sandomierz i zabytkowe sąsiedztwa". Realizacja projektu to wspaniała nauka poprzez zabawę, samodzielne działanie, doświadczenia, przeżywanie, obserwację, spacery i wycieczki.

Uroczyste zakończenie Projektu odbyło się 1 czerwca. Na pokazie dzieci zaprezentowały sandomierską ?Legendę o Halinie Krępiance?. Przedstawienie bardzo podobało się rodzicom i przybyłym gościom.

W tym dniu dzieci przygotowały również niespodzianki dla swoich rodziców: wierszyki, piosenki i własnoręcznie wykonany rysunek swojej rodziny. Ponieważ pokaz odbywał się w Dniu Dziecka, dzieci otrzymały od swoich wychowawczyń humorystyczne zdjęcia oraz dyplomy potwierdzające udział w projekcie unijnym.

P1050118

19 maja 2011 roku odbyła się w naszej szkole IX Integracyjna Spartakiada Rekreacyjno ? Sportowa pod hasłem ?Bądźmy razem? Celem spotkania uczniów z klas: 1A, 2A, 3A, 4A była integracja społeczności szkolnej, wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, popularyzacja sportu i zabaw rekreacyjnych na świeżym powietrzu. W imprezie aktywnie uczestniczyło 70 sportowców. Zmagania sportowe były dostosowane do potrzeb indywidualnych każdego zawodnika. Wszystkim przyświecał duch sportowej rywalizacji i chęć zmierzenia się nie tylko z przeciwnikami, ale także z przeciwnościami, których los im nie szczędzi. Nie byli wyłaniani zwycięzcy ani przegrani, każdy z uczestników był w tym dniu zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy znaczek oraz medal, a drużyny klasowe otrzymały statuetki. Na zakończenie imprezy uczniowie obejrzeli występ szkolnego zespołu teatralnego w przedstawieniu pt; ?Czerwony Kapturek? oraz wzięli udział w pikniku przygotowanym przez rodziców. Imprezę przygotowały panie: Kinga Kras, Kotowska Joanna, Izabella Zawadzka, Anna Zawadzka.

p1050096

p1050099