08.11.2012 roku w ramach projektu ?Bajkowa Szkoła? odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi przedszkolnymi. Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego przygotowanych przez p. Monikę Wojtoń, Monikę Kanie, Katarzynę Drobiazg i Martę Drobek. W pierwszej części zajęć dzieci w formie zabawy miały okazję przywitać się z osobami prowadzącymi zajęcia i wspólnie zaśpiewać i zatańczyć piosenkę ?Hello, how are you?. Przedszkolaki miały możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami w mówienia w języku angielskim biorąc udział w różnych zabawach językowych.

W kolejnej części zajęć uczniowie klas IV-VI uczęszczający na kółko teatralne z języka angielskiego wystąpili w przedstawieniu kukiełkowym ? The Little Red Hen?. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występ ich starszych kolegów, a następnie odpowiadały w języku angielskim na pytania dotyczące przedstawienia.

W kolejnym etapie zajęć przedszkolaki obejrzały bajkę w języku angielskim ?A very hungry caterpillar?. Pod koniec spotkania wykonywały kolorowe motylki. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, iż godzinna przygoda z językiem angielskim będzie miłym wspomnieniem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Zdjęcia

p1070618

p1070627

p1070637

p1070640

9 listopada 2012 roku Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu uczcili Narodowe Święto Niepodległości ? obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

Ciekawy montaż słowno ? muzyczny zaprezentowany na uroczystym apelu, przypomniał całej społeczności szkolnej fakty historyczne związane z długą drogą Polaków prowadzącą do odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał wiązankę pieśni patriotycznych i wojskowych.

Uroczystość przygotowały panie: Alicja Kamińska i Anna Rajkowska.

p1070646

p1070647

25 października 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu odbyło się drugie spotkanie z cyklu ? Bajkowa Szkoła?, na którym sześciolatki z sandomierskich przedszkoli poznawały kolejne obszary działalności szkoły. Tym razem przedszkolaki gościły na uroczystej zbiórce zuchowej gromady Bractwo Leśnej Przygody, działającej na terenie naszej szkoły. Dzieci wspólnie z zuchami zdobywały sprawność ? ?Zucha przewodnika po Sandomierzu?. Sześciolatki obejrzały krótkie przedstawieniu na temat legend sandomierskich, które przygotowały zuchy. Dzieci wspólnie z nimi śpiewały piosenkę ?Sandomierski walczyk?, poznały historię założenia grodu, jego herb oraz zabytki miasta. Największą atrakcją wśród przedszkolaków cieszyły się zabawy i pląsy zuchowe: Tatarski zwiad oraz Horda Tatarska. Po wykonaniu zadań opiekunki gromady: Maria Kiliańska, Małgorzata Pracało oraz Elżbieta Strzelińska wręczyły wszystkim dzieciom plakietkę zdobytej sprawności, przedstawiającą Bramę Opatowska na tle Wisły. Zbiórka zakończyła się wspólnym kręgiem oraz puszczeniem iskierki przyjaźni.

p1070567

p1070565

p1070597