19 grudnia 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne zorganizowane dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Grudniowe spotkania stały się tradycją naszej szkoły, a mieszkańcy zaprzyjaźnionego ze szkołą DPS-u chętnie odwiedzają nasze progi, aby wspólnie z dziećmi i pracownikami szkoły obejrzeć przygotowane dla nich jasełka oraz posłuchać pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego. W tym dniu mieszkańcy zgodnie z tradycją świąteczną są obdarowani prezentami od Świętego Mikołaja. W tym roku przybyli goście otrzymali stroiki w kształcie choinek oraz paczki ze słodyczami. Pani Agnieszka Łukasiewicz w imieniu mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej podziękowała dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w przygotowanie świątecznego spotkania, a dla dzieci przekazała słodki upominek.

dsc03590

?Wyścig do św. Mikołaja?

6 grudnia 2012 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem imprezy rekreacyjnej dla uczniów z sandomierskich szkół podstawowych pt. ? Wyścig do św. Mikołaja?. Tegoroczne  zawody odbywały się w Hali Widowiskowo ? Sportowej MOSiR przy ul. Patkowskiego . 24 osobowe reprezentacje szkół zmagały się w 5 konkurencjach:

?ZIMOWA ROZGRZEWKA? tor przeszkód : slalom, bieg na czworaka pod przeszkodami, rzut kulą do celu.
"JAZDA NA SANKACH? Zawodnicy podzieleni na zespoły. Pokonują wyznaczoną trasę ciągnąc jednego zawodnika na sankach, zmieniając się w zespołach przy nawrotach. 
?ART? Klejenie łańcucha przez wszystkich reprezentantów szkoły. Zawodnicy mają do dyspozycji kolorowe kartony. Czas wykonania łańcucha to 10 min. Wygrywa najdłuższy łańcuch. 
?ZIMOWY TRANSPORT? Wyścigi rzędów. Zawodnicy ustawienia w dwóch rzędach naprzeciwko siebie. Na sygnał przenoszą kule w nosidełkach zmieniając się w zespołach przy nawrotach.
?SPADAJĄCE PŁATKI ŚNIEGU? Na sygnał zawodnicy wszystkich szkół ruszają zbierać płatki śniegu (kolorowe piłeczki). Wygrywa reprezentacja która uzbiera najwięcej piłeczek.

Każda konkurencja była  punktowana indywidualnie. Za I miejsce  komisja sędziowska przyznawała ? 8pkt, za II miejsce ? 6pkt, III miejsce ? 4pkt, za IV miejsce ? 2pkt. Reprezentacja która uzyskała  największą ilość punktów wygrała  turniej.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostałi:
I miejsce ?  Szkoła Podstawowa nr 4    (32pkt.)
II miejsce ?  Szkoła Podstawowa nr 3    (30pkt.)
III miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 1    (26pkt.)
IV miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 2    (12pkt.)

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe upominki, a dla szkół przekazane zostały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Na finał zmagań rekreacyjnych ? Śnieżynki częstowały uczestników mikołajkowych zabaw słodyczami.
Podczas turnieju panowała wspaniała sportowa atmosfera. Kibice z poszczególnych szkół zagrzewali swych kolegów do walki o zwycięstwo. W przerwach pomiędzy konkurencjami dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach.

p1070758

6 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr1 w Sandomierzu odbyły się piąte zajęcia z cyklu ?Bajkowa Szkoła?. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosił dzieci Mikołaj, który zaproponował przybyłym gościom zabawy sportowo ? rekreacyjne. W tym dniu nasza ?Jedynka? stała się Szkołą Sportową. Przedszkolaki wesołą, nowo nauczoną piosenką ?przywołały? Mikołaja, który wjechał na salę gimnastyczną ?rowerowym reniferem?. Mikołaj  wspólnie z nauczycielami prowadzącymi zajęcia zaprosił dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy w różnych ciekawych konkurencjach sportowych. Przedszkolaki wykazały się wysoką sprawnością fizyczną. Radości, uśmiechom i wesołym okrzykom  nie było końca. Mikołaj zwycięzcom rozdał drobne upominki, a dzieci zaprosiły go do wspólnego kręgu. Mamy nadzieję, że miłe spotkanie na długo zapadnie w pamięci dzieciom i ich rodzicom. Organizatorami imprezy byli nauczyciele Małgorzata Gajek, Katarzyna Skotnicka, Joanna Kotowska, Katarzyna Majewska, Jerzy Żyła, Marcin Sykucki, Marcin Ogrodnik.

 

p1070781


29 listopada 2012 roku uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece Andrzejkowej. Zgodnie z tradycją nie obyło się bez wróżb, które naszym dzieciom zaprezentowały szkolne wróżki. Piękne stroje wróżek i ciekawe rekwizyty spowodowały, że uczniowie ustawili się w długiej kolejce oczekujących na spotkanie z wróżką. Dodatkowej tajemniczości dodawała pięknie udekorowana sala wróżb. Imprezę przygotowały panie: Kinga Kras, Bożena Nowacka, Izabela Zawadzka, Edyta Sidor-Szwajda.

p1070725

p1070727


Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu już po raz kolejny czynnie włączyli się do akcji ? Mikołaj dla polskich dzieci na Litwie?, prowadzonej pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i patronatem medialnym ?Radia Kielce? oraz dziennika ? Echo Dnia?.
Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku uczniowie zgromadzili wiele nowych zabawek, różnorodnych książek / książki do czytania , kolorowanki, słowniki/, nowe plecaki szkolne oraz wiele innych pomocy szkolnych / zeszyty, piórniki itp./Do akcji przyłączyli się również nauczyciele szkoły. Zgromadzone rzeczy zostaną przekazane do polskiego Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach koło Wilna.
Akcją kierował na terenie szkoły pedagog szkolny - Elżbieta Strzelińska.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, rodziców oraz wychowawców klas: I a, I b , I c, II b, II c, III a, IIIc, Va, VI B.

p1070737

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu 30.10.2012 roku, wzięli udział w konkursie: pt: ?GAZ ZIEMNY, CZYSTA ENERGIA?. Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział Rejonowego Czerwonego Krzyża W Sandomierzu pod patronatem Karpackiego Oddziału Obrotu Gazem w Tarnowie, Gazownia w Sandomierzu. Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom wiedzy na temat gazu ziemnego jako paliwa ekologicznego. Ponadto uczestnicy mogli wykazać się swoim inwencją twórczą, przygotowując pracę plastyczną na temat: GAZ ZIEMNY, PALIWEM PRZYSZŁOŚCI. Cykl zajęć został przeprowadzony w klasie integracyjnej IV A przez nauczycieli: Ewę Rutkowską, Annę Zawadzką z udziałem pedagoga szkolnego Elżbiety Strzelińskiej. Dzieci aktywnie wzięły udział w zajęciach, oglądając film omawiający temat gazu ziemnego jako paliwa przyszłości. Uczniom bardzo podobała się praca z komiksem, przygotowanym przez organizatorów. Dzieci aktywnie wzięły udział w konkursie plastycznym. Prace wykonały różnorodnymi, nowatorskimi technikami. Na konkurs zgłoszono 16 prac. Trzy najlepsze, zgodne z tematem, zostały wytypowane do nagród, ufundowanych przez organizatorów akcji.

W dniu 28.11.2012 roku komisja konkursowa dokonała oceny prac.

Spośród 18 prac finałowych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajął Dominik Rugiel ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie,

II miejsce Kandefer Maria ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu;

III miejsce Kominek Michał ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu;

Wyróżnienia otrzymali:

Marysia Krzemińska ? Szkoła Podstawowa Nr1 w Sandomierzu;

Orłowska Sara ? Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sandomierzu;

Gorazda Aleksandra - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sandomierzu;

Ponadto dwoje uczniów z kl. IV a : Kamila Satławska oraz Arkadiusz Łukawski otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu mgr Waldemara Goska.

p1070719

22 listopada 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie w ?Bajkowej Szkole? pod hasłem ?W krainie magii?. Przedszkolaki poznawały różne zabawy, wróżby, czary i zaklęcia andrzejkowe przygotowane w specjalnie na tę okazję przygotowanej komnacie wróżb. Komnata wróżb wypełniona magicznymi kluczami, czarodziejskimi duszkami, kotami, dyniami, kolorofonami wprowadziła przedszkolaki w magiczny nastrój. Magii i tajemniczości dodały wróżki czarodziejki z krainy magii, które zaczarowały dzieci kluczem szczęścia, przyniosły magiczne emblematy i zaprosiły do wspólnej nauki zaklęć i zabaw. Dzieci uczestniczyły min. w zabawie,, grosik na szczęście?, który wrzucały do magicznej kuli, spełniającej wszystkie życzenia. Uczyły się rymowanych zaklęć i wierszyków min.,, Hokus, pokus czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary?, wróżyły z magicznej kolorowej kostki, losowały życzenia z drzewka szczęścia, wróżyły z magicznych dyń i czarodziejskich serduszek, brały udział w zabawie ruchowej magiczny bucik. Układały również magiczne puzzle przedstawiające duszki, nietoperze i koty. Po zakończonej zabawie przedszkolaki z uśmiechem opuściły komnatę wróżb, zabierając ze sobą własnoręczne ułożone puzzle, kolorowe emblematy oraz kolorowanki. Zajęcia przygotowały nauczycielki: Kinga Kras, Bożena Nowacka, Izabela Zawadzka.

Zdjęcia:

p1070684


p1070690

p1070697