Dnia 12 czerwca 2012 r. na boisku orlik przy SP1 w Sandomierzu odbył się eliminacyjny turniej piłki ręcznej ?SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH? . W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup, w których rywalizacja przebiegała w systemie każdy z każdym. Zwycięzcy grup spotkali się w finale turnieju, natomiast pozostałe drużyny rozegrały mecze o dalsze miejsca. Ogromną atrakcją dla wszystkich była obecność na zawodach wybitnego piłkarza ręcznego, sandomierzanina  ? Karola Bieleckiego. Karol podczas turnieju rozdał mnóstwo autografów na przywiezionych przed siebie zdjęciach. Dodatkowo podczas ceremonii wręczenia nagród pojawili się: Zastępca Burmistrza Miasta Sandomierza, pani dr Ewa Kondek, Dyrektor PGNiG Gazownia Sandomierska, pan Zbigniew Zębala, oraz kończący karierę sportową ? Jan Kluczewski. Jan Kluczewski, pochodzący z Sandomierza zawodnik, który reprezentował Polskę w wielu turniejach oldboyów, przekazał  koszulkę z orzełkiem utalentowanemu zawodnikowi Jakubowi Tenderendzie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, koszulki z logo akcji, a trzy najlepsze ładne statuetki piłkarza ręcznego.

img_6495

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie zmagań sportowych dla uczniów klas integracyjnych. W tym roku po raz 10 zorganizowano w dniu 25.05.2012roku Integracyjną Spartakiadę o charakterze rekreacyjno-sportowym, przygotowaną przez nauczycieli klas integracyjnych K. Kras, A. Zawadzką, K. Drobiazg, I. Zawadzką.

W spartakiadzie brali udział uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami.

Głównym celem spartakiady było: integrowanie społeczności szkolnej, popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych, rozwijanie aktywności sportowej. Spartakiadę wypełniły sportowe zmagania opracowane przez nauczycieli K. Kras, I Zawadzką, które dopasowały konkurencje sportowe do indywidualnych potrzeb każdego zawodnika.

Aktywnie w imprezie uczestniczyło ok. 80 sportowców. W programie zawodów oprócz zmagań drużynowych takich jak: bieg slalomem, bieg z gazetą, tor przeszkód, w którym brali udział zarówno uczniowie jak i ich nauczyciele, były również konkurencje indywidualne, które pozwoliły na wyłonienie najbardziej zaangażowanych zawodników, którymi zostali: Bartosz Żak z kl. 1A, Norbert Stypa z kl.2A, Jan Stachyra z kl.3A, Tomasz Pęgielski z kl.4A, Dawid Kozioł z kl5A. Wszystkim zawodnikom przyświecał duch sportowej rywalizacji. Każdy w tym dniu czuł się zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy znaczek i drobny upominek, a każda z klas otrzymała dodatkowo dyplom. Całą imprezę zakończył słodki poczęstunek.

p1060518

4 czerwca w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się finałowa gala konkursu ?Mam 6 lat", która była podsumowaniem ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Konkurs to pilotażowy projekt włączania rodziców w pokazywanie pozytywnych zmian w polskich szkołach. Do szczebla ogólnopolskiego został zakwalifikowany projekt ?Bajkowa Szkoła?, opracowany przez dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu. Razem z rodzicami dzieci 6-cio letnich, w okresie październik-kwiecień w szkole nauczyciele prowadzili zajęcia adaptacyjno-edukacyjne. Odbyło się 8 takich zajęć podczas których dzieci sześcioletnie miały możliwość zapoznania się ze szkołą i jej tradycjami, poznanie nauczycieli, nawiązanie kontaktu z nowymi rówieśnikami, nabyć umiejętności współpracy z zespole.

W konkursie udział wzięło 266 przedszkoli i 412 szkół z całej Polski. Spośród wszystkich nadesłanych projektów wybranych zostało 97 finalistów, a spośród nich - 32 laureatów. Ogromny sukces odniosła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu, która została laureatem konkursu ?Mam 6 lat? na szczeblu ogólnopolskim, zdobywając równocześnie tytuł ?Sześciolatek w przyjaznej szkole". Podczas gali finałowej szkołę reprezentowali dyrektor Waldemar Gosek i nauczycielka szkoły Kinga Kras. W nagrodę szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne do zajęć ruchowych w klasach młodszych.

warszawa-4-06