14.11.2013 roku w ramach projektu ?Bajkowa Szkoła? odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi przedszkolnymi. Tym razem przybyłe dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego przygotowanych przez p. Monikę Wojtoń, Monikę Kanie, Martę Drobek i Katarzynę Drobiazg. Zajęcia zaczęły się od wspólnego zaśpiewania piosenki ?Hello! I?m happy?. Następnie uczniowie klas VI przedstawili bajkę ?Goldilocks and three bears- Złotowłosa i trzy misie?. Dzieci z zainteresowaniem i entuzjazmem oglądały humorystyczne przedstawienie doskonale im znanej bajki. Po występie przedszkolaki brały udział w kilku grach językowych mających na celu powtórzenie słownictwa, które pojawiło się w przedstawieniu. Następnie mali goście otrzymali kolorowe ramki z obrazkami Złotowłosej i misiów, które dowolnie kolorowali. Na koniec spotkania przyszli uczniowie wraz z nauczycielkami zaśpiewali piosenkę na pożegnanie ?Goodbye. See you again?. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, iż godzinna przygoda z językiem angielskim będzie miłym wspomnieniem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

 

p1090161

p1090166

p1090172

p1090174

p1090177

p1090185

24 października 2013r. w Szkole Podstawowej Nr1 w Sandomierzu, odbyły się pierwsze zajęcia z  cyklu ?Bajkowej Szkoły? dla dzieci z grup przedszkolnych z terenu miasta Sandomierza.
Tegoroczne zajęcia zainaugurowało spotkanie przedszkolaków z postaciami z bajek. Dzieci przywitała grupa uczennic naszej szkoły przebranych za bohaterów znanych z literatury dziecięcej.
Po prezentacjach krótkich form dramowych, mali goście uczestniczyli w zabawach i wspólnym śpiewaniu piosenek. Ilustracją do improwizacji muzyczno-ruchowych były materiały prezentowane na tablicy interaktywnej.
Uczestnicy zajęć zmierzyli się też z ?Tajemniczym workiem? pełnym bajkowych atrybutów. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu utworu z którego pochodził wylosowany rekwizyt. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniem wykazując się znajomością utworów dla dzieci. Po łamigłówkach umysłowych przyszedł czas na improwizacje plastyczno-techniczne. Każde dziecko wykonało wybraną pracę artystyczną związaną ze swoim ulubionym bohaterem  literackim. Były to postaci lepione z plasteliny i kolorowanki.
Przyszli uczniowie mogli zrelaksować się uczestnicząc w swobodnych zabawach z wykorzystaniem wielkoformatowych klocków przestrzennych. Zabawa była przednia . Zajęcia przygotowały i poprowadziły panie: Beata Lipiec, Aneta Przyłucka, Magdalena Niewiadomska i Barbara Osowska.

p1090077

11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy i delegacja uczniów z kwiatami uczestniczyła we mszy świętej w intencji ojczyzny oraz w uroczystościach pod pomnikiem 2 Pułku Piechoty Legionów gdzie została odmówiona modlitwa za obrońców ojczyzny, a starosta sandomierski i burmistrz wygłosili przemówienia.  Po apelu poległych i salwie honorowej, pod pomnikiem uczniowie złożyli kwiaty oddając hołd poległym obrońcom Ojczyzny.

p1090151

8 listopada 2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli społeczności szkolnej, że  Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym.
Ciekawy scenariusz apelu umożliwił uczniom odtworzenie ważnych wydarzeń historycznych, które spowodowały, że 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Burzliwe dzieje Polski opowiedział główny aktor - uczeń piszący wypracowanie, a osobą czuwającą nad prawidłowością faktów historycznych była uczennica reprezentująca POLSKĘ.  Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który zaśpiewał piękne pieśni: ?Piechota?, Mury?, ?Słuchaj kiedy śpiewa lud?, oraz ?Legiony?. Uczniowie zagrali na trąbkach ?Rotę?, a solistki pięknie zaśpiewały ?Szklane domy?. Zaangażowanie uczniów, piękna gra uczestników apelu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

p1090129