10 stycznia 2013 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Bajkowej Szkoły. Dzieci przedszkolne miały możliwość obejrzenia różnych ciekawych pokazów chemicznych i fizycznych, które wykonywała pani Ewa Rutkowska. Dla dzieci były to czarodziejskie sztuczki, które oczywiście na razie traktowały jako interesującą zabawę. Drugą część zajęć prowadziła p. Urszula Nosal wdrażając dzieci do zabaw matematycznych oraz rozwiązywania różnych zagadek przyrodniczych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, wykazując się dużą aktywnością i zainteresowaniem. Na zakończenie zajęć otrzymały dyplom badacza przyrody oraz upominki w postaci odblasków i naklejek .

p1070938

p1070946

21 grudnia 2012 roku uczniowie i pracownicy szkoły uczestniczyli w jasełkach szkolnych, przygotowanych przez siostrę Danutę Wito, p. Ewę Drozdowską i p. Annę Rajkowską. Przesłaniem tegorocznych jasełek były słowa: ?Liczy się tylko miłość?. Tematyka miłości przewijała się w wielu utworach poetyckich i literackich wykorzystanych w tegorocznych jasełkach. Jednym z nich jest wiersz ks. Jana Twardowskiego zatytułowany: ?DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA??

Ciekawy scenariusz, zaangażowanie dużej liczby aktorów oraz piękne dekoracje wykonane przez p. Magdalenę Łukawska i p. Annę Zawadzką dodawały uroku przedstawieniu. Harcerze z gromady Bractwo Leśnej Przygody przekazali na ręce dyrektora szkoły pana Waldemara Goska Betlejemskie Światełko Pokoju. 

 

img_0028

img_0047

img_0064