20.02.2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego dla klas VI. Celem konkursu było twórcze przedstawienie swoich umiejętności recytatorskich, pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, rozwijanie zainteresowań literackich, wyszukiwanie młodych talentów oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Sandomierza. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Anna Kiliańska, Natalia Błachnio oraz Natalia Strugała. Jury oceniało interpretację wiersza, poprawność językową oraz oprawę artystyczną (podkład muzyczny, strój, dekorację, itp). Pomimo dużej konkurencji uczennica naszej szkoły - Natalia Błachnio z klasy 6C zajęła zaszczytne II miejsce. Natalia ubrana w piękną sukienkę, recytowała wiersz w sercu z czerwonych piórek. Uczennica malowała portret ukochanego, tańczyła. Wszystkiemu temu towarzyszyła prezentacja multimedialna z piękną romantyczną melodią w tle. Uczennice zostały przygotowane przez nauczycielkę języka angielskiego p. Monikę Kania.

dscf4699


Luty jest miesiącem poświęconym patronowi naszej szkoły Mikołajowi Kopernikowi. Z tej właśnie okazji odbywa się w szkole szereg imprez i różnych konkursów szkolnych i międzyszkolnych, które są podsumowane na uroczystym apelu odbywającym się w dniu urodzin naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.
13 lutego 2013 roku odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Edukacyjnego ?Tajemniczy Kosmos? dla uczniów klas trzecich. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów wiedzą z dziedziny astronomii. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością zjawisk i podstawowych pojęć z dziedziny astronomii.
Laureatami konkursu zostali:
 • 1 miejsce: Korzynek Aleksandra kl.3A i Janeczko Michał kl.3C
 • 2 miejsce: Urbaniak Karolina z SP Nr 4,Osowska Oliwia kl.kl.3C, Pruś Maciej kl.3A
 • 3 miejsce: Łubowski Adam kl. 3A, Chmiel Jakub kl.3A
W dniach od 4 do 15 lutego uczniowie klas 1 -3 brali udział w konkursach plastycznych, które zostały podzielone na trzy kategorie:
 • Portret mikołaja Kopernika
 • Plakat
 • Gazetka tematyczna

Konkursy cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Wielu uczniów zostało wyróżnionych nagrodzonych za piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych.
Konkursy dla klas 1 -3 przeprowadziły panie: M. Niewiadomska, B. Osowska, M. Drobek.

p1080065

?Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię?

Powyższe wymowne słowa nabierają szczególnej wagi w naszej szkole 19 lutego każdego roku. To dzień patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. W tym dniu jak corocznie został zorganizowany uroczysty apel poświęcony słynnemu astronomowi.

Podczas podniosłej uroczystości, mającej na celu budowanie tradycji, uczniowie klas 5A i 5C pod opieka p. E. Sidor ? Szwajdy, K. Drobiazg i A. Bartosz zaprezentowali wesołą inscenizację przybliżającą uczniom ciekawą, a zarazem skromną sylwetkę Mikołaja Kopernika, jego teorię heliocentryczną i wszelkie dokonania wobec ludzkości. Zaangażowanie uczniów, interesująca gra aktorów i ciekawe kostiumy oddające charakter epoki były dodatkowymi walorami podnoszącymi rangę tego przedstawienia.

W apelu prowadzonym przez przewodniczącą RSU ? Natalię Błachnio ? uczestniczył poczet sztandarowy i werbliści. Uroczystość uświetnił chór szkolny pod kierunkiem p. A. Rajkowskiej, który zaprezentował bogaty repertuar utworów muzycznych, w tym hymn państwowy i szkolny.

W końcowej części delegacja członków RSU oddała hołd Patronowi Szkoły składając wiązankę kwiatów pod pamiątkową płytą Mikołaja Kopernika.

p1080007

13 lutego 2013 roku odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 uroczyste podsumowanie akcji ?Działaj czysto?, polegającej na zbiórce zużytych baterii. Celem tego konkursu jest wdrożenie uczniów do dbałości o zachowanie czystości ekologicznej środowiska naturalnego człowieka.
W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie z klas 1 -6 .
Zebrano  24 636 sztuk baterii, co stanowiło 280 kg odpadów. W akcji wyróżniły się klasy 1C, 2B, 2C, 4A, 5B, 6C. W klasyfikacji indywidualnej wyróżnione zostały następujące osoby:
 • Jędral Hubert z klasy 2C ? 7 213 sztuk baterii
 • Krzemińska Maria z klasy 4A ? 1 907 sztuk baterii
 • Sierant Wiktoria z klasy 6C ? 2 5000 sztuk baterii
 • Bogdańska Aleksandra z klasy 5B ? 2 062 sztuk baterii

Urząd Miasta ufundował cenne nagrody, które jego przedstawiciele wręczyli uczniom w trakcie spotkania podsumowującego akcję. Uczniowie obejrzeli także ciekawy film dotyczący recyklingu i segregacji odpadów.
Akcja ?Działaj czysto? jest prowadzona w naszej szkole co roku, a jej koordynatorem jest p. Ewa Rutkowska.

p1070984

p1070995

Dzień Babci i Dziadka to piękne dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Z tej właśnie okazji 12 lutego 2013 roku odbyła się uroczysta impreza. Uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali piękną uroczystość , na którą zaprosili swoich dziadków oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

W pięknie udekorowanej sali w portrety swoich dziadków dzieci  zaprezentowały wesoły program artystyczny. Imprezę rozpoczął taniec poloneza, któremu dodatkowo towarzyszyły wzruszające wiersze, okolicznościowe i wesołe piosenki ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi układami choreograficznymi. Nie zabrakło również tańców współczesnych, w rytm których nie tylko bawili się uczniowie, ale przede wszystkim dziadkowie. Młodzi artyści wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru, prezentując również humorystyczne skecze i żarty. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom, odśpiewali uroczyste STO LAT i wręczyli upominki w formie cukierkowych kwiatów.

 

p1070953


27 stycznia 2013 roku uczniowie klasy 3A pod opieką p. Katarzyny Skotnickiej, Joanny Kotowskiej i p. Marcina Ogrodnika wyjechali na ?Białą Szkołę? do Jawornik koło Szczawnicy. Dzieci nie tylko jeździły na nartach lub na snowboardzie, ale także zwiedzały okolicę, poznawały zwyczaje ludowe, uczyły się bezpiecznego zachowania na stoku, a niektórzy doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem instruktorów. Wychowawcy urozmaicili dzieciom pobyt różnymi ciekawymi imprezami. Uczestnicy Białej Szkoły pojechali do kina w Szczawnicy na film pt. ?Zakochany wilczek?, byli też na basenie oraz wesoło bawili się na dyskotece. Każdy uczestnik wyjazdu został pasowany na narciarza. Dostał symbolicznego klapsa nartą lub snowboardem i otrzymał pamiątkowy dyplom i odznakę. Zadowolone dzieci ze smutkiem opuszczały gościnny dom w Jawornikach.

zdjecie-biala-szkola

zdjecie2biala-szkola

Tradycyjnie jak co roku pod koniec stycznia odbyło się Noworoczne Spotkanie Sportowców, gdzie wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy i trenerzy Sandomierza. Na gali podsumowano wyniki sandomierskich szkół i klubów w rywalizacji sportowej. W gronie wyróżnionych zawodników  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu znaleźli się:
 • Karolina Gromada
 • Kacper Stec
 • Jakub Wiatrowski
 • Wiktoria Gromada
 • Agata Rożek
 • Monika Witczak
 • Krystian Fechner
 • Wiktoria Fronc
 • Wiktoria Sierant
 • Sebastian Osowski
s-1
Burmistrz Jerzy Borowski, Przewodniczący RM Marceli Czerwiński, Dyrektor Szkoły  wraz z wyróżnionymi  zawodnikami  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu