19 grudnia 2014 roku cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami uczniów zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Był to pierwszy występ pierwszaków przed tak dużą publicznością. Uczniowie z przejęciem odgrywali swoje role.
Honorowymi gośćmi obecnymi na jasełkach byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, którzy już od wielu lat są zapraszani do naszej szkoły. Rodzinna atmosfera, ciekawy występ dzieci, wspólne kolędowanie to stałe walory naszych spotkań. Inicjatorem akcji jest zespół matematyczno ? przyrodniczy, który co roku przygotowuje upominki dla niecodziennych gości. Każdy uczestnik spotkania wigilijnego otrzymał od Świętego Mikołaja paczkę ze słodyczami i owocami oraz własnoręcznie wykonanym przez uczniów stroikiem świątecznym.  
 Harcerze na ręce pana dyrektora oraz przedstawiciela mieszkańców DPS przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju wraz z życzeniami od Gromady Bractwa Leśnej Przygody.
 Na zakończenie jasełek pan dyrektor wraz z s. Danutą Wito wręczyli nagrody za konkursy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie, którzy zdobyli czołowe miejsca w konkursie poetyckim zaprezentowali swoje wiersze.
 Pan dyrektor Waldemar Gosek złożył wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzenia świąteczne i noworoczne. Życzył, aby zbliżające się święta były okresem radości, miłości, wzajemnej życzliwości i zrozumienia, a nadchodzący Nowy Rok spełnił wszystkie marzenia i oczekiwania.
Jasełka przygotowały nauczycielki religii: s. Danuta Wito, Ewa Drozdowska oraz wychowawczyni klasy 1D p. Beata Lipiec.

p1100164

5 grudnia 2014 roku reprezentacja naszej szkoły składająca się z uczniów kl.1 ? 6 wzięła udział w corocznej imprezie sportowej ?Wyścig do Świętego Mikołaja". Zawody odbywały się w hali sportowej.
W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych.
Konkurencje przygotowane przez organizatorów  - ?Zimowa rozgrzewka?, ?Toczenie śnieżnej kuli?, ?Tworzenie łańcucha choinkowego?, ?Rzuty śnieżkami? oraz ?Spadające płatki śniegu? były niezwykle różnorodne. Jedne wymagały od zawodników szybkości i refleksu, inne sprytu, koncentracji  i dokładności. Wszystkie jednak były dostosowane do wieku i możliwości fizycznych zawodników.
Sportowców dopingowali koledzy ze szkół zasiadający na widowni, którzy głośnymi okrzykami zagrzewali uczestników do walki. Ubrani w kolorowe koszulki zawodnicy z  ogromnym poświęceniem oraz wielką determinacją walczyli o jak najlepszy wynik.
Po pięciu konkurencjach najlepsze okazały się reprezentacje szkół nr  3 i 4, które zdobyły łącznie po 32 punkty. Wynik 21 punktów uzyskali przedstawiciele szkoły nr 2. Na ostatnim niestety miejscu z dorobkiem 15 punktów rywalizację sportową zakończyli  zawodnicy z naszej szkoły.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, zaś dla szkół przekazane zostały pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po ceremonii dekoracji wszyscy zgromadzeni w hali sportowej sportowcy oraz kibice otrzymali słodkie niespodzianki.

20141205 100656

27 listopada 2014 roku odbyła się  dyskoteka Andrzejkowa. Dzieci uczestniczące w zabawie miały okazję do wzięcia udziału we wróżbach andrzejkowych, które przygotowali nasi zeszłoroczni absolwenci: Marcel Majewski, Inka Rusinek, Aleksandra Augustynowicz. W wesołej atmosferze odbyło się wróżenia z kuli, kart oraz ręki.

p1100096

26 listopada 2014 roku uczennice klas szóstych reprezentowały naszą szkołę w uroczystości środowiskowej ?Andrzejkowy Dzień Języków Obcych? organizowanej przez Publiczne Gimnazjum w Dwikozach. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych powiatu sandomierskiego wraz z opiekunami. Na uroczystość składało się szereg konkursów tematycznie związanych z językami. Celem nadrzędnym było propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży, docenienie aspektów kulturowych oraz użycie języka na co dzień. Uczennice naszej szkoły zajęły zaszczytne miejsca w następujących konkursach:

  • Konkurs piosenki anglojęzycznej ? Maria Kandefer ? III m-ce (klasa 6a), Julia Szyszkowska ? II m-ce (klasa 6b)
  • Konkurs na najciekawszy wieniec adwentowy ? Maria Kandefer - III m-ce (klasa 6a)
  • Konkurs na najciekawsze przebranie - Weronika Brzoska ? II m-ce (klasa 6b).

Warto podkreślić, iż nasze uczennice wykazały się szczególną pomysłowością oraz nieprzeciętną kreatywnością podczas swoich prezentacji.
Imprezie towarzyszyła miła atmosfera oraz otwartość wszystkich uczestników na integrację uczniów z różnych środowisk.
Opiekunami uczniów podczas konkursów andrzejkowych były panie: Monika Wojtoń, Monika Kania, Marta Drobek

p1100094

p1100090