16 stycznia 2014 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Bajkowej Szkoły. Tym razem dzieci bawiły się na balu u Królewny Śnieżki. Oprócz różnych zabaw tanecznych przedszkolaki musiały wykazać się umiejętnościami plastycznymi poprzez dekorowanie balonów oraz ozdabianie masek przygotowanych przez organizatorów balu. Imprezę prowadziła p. Izabela Zawadzka, która wcieliła się w rolę królewny Śnieżki. Nad całością czuwały panie Anna Zawadzka i Magdalena Łukawska. Bal urozmaicił występ dzieci z zespołu tanecznego ?Ziemi Sandomierskiej?, działającego przy naszej szkole.  Przedszkolakom w pracach plastycznych i zręcznościowych pomagały dzieci z klasy 4B w strojach krasnoludków.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem wszystkim uczestnikom balu piernikowych medali uśmiechu. Zadowolone i roześmiane dzieci opuściły szkołę z zapowiedzią uczestnictwa w kolejnym spotkaniu.

p1090424

p1090435

p1090437

p1090439

8 stycznia 2014 roku zostal zorganizowany XIV Dziecięcy Przegląd Kolęd i Pastorałek. W Przeglądzie wzięło udział 60 uczniów z klas 1?3 i 4?6, w tym 10 solistów i 6 zespołów muzycznych. Uczniowie zaprezentowali kolędy i pastorałki w języku polskim, angielskim i niemieckim. Duże zainteresowanie wzbudziła gra uczniów na flecie, akordeonie i keabordzie.
Występy uczniów zostały ocenione w dwóch poziomach klas 1?3 i 4?6.
W kategorii solowej wśród klas 1 ? 3 nagrody zdobyli:

 • 1 miejsce ? Aleksandra Sieradzka zklasy 3B
 • 2 miejsce ? Paulina Błachnio z klasy 1B
 • 2 miejsce ? Paweł Łączkowski z klasy 1 B
 • 3 miejsce ? Franciszek Rożek z klasy 3B

W kategorii zespołowej z klas 1 ? 3:

 • 1 miejsce ? zespół muzyczny z klasy 2C
 • 2 miejsce ? zespół muzyczny z klasy 2A
 • 3 miejsce ? zespół muzyczny z klasy 3A
 • 3 miejsce ? zespół muzyczny z klasy 3C

Wśród klas 4 ? 6 nagrody zdobyli:

 • 1 miejsce ?Julia Maszczak z klasy 6A
 • 2 miejsce ?zespół muzyczny z klasy 5B
 • 3 miejsce ?duet  Katarzyna Sieradzka i Kamil Kaczmarski z klasy 6C

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kalendarze i książki.
Przegląd zorganizowały: Beata Lipiec, Marta Drobek i Ewa Drozdowska.

P1090401

P1090415

20 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez nauczycieli religii siostrę D.Wito, p.E.Drozdowską. Oprawę muzyczną przygotowała p.A.Rajkowska i p. Marta Drobek. W wykonaniu chóru szkolnego oraz solistów usłyszeliśmy piękne kolędy i pastorałki.  Jak co roku jasełka zadziwiają pomysłowością i efektownymi strojami aktorów oraz ciekawym i niekonwencjonalnym scenariuszem przedstawienia. Wykonawcy jasełek zostali nagrodzeni brawami, a na wielu twarzach licznie zgromadzonych rodziców było widoczne zadowolenie z pięknego występu dzieci.
Harcerze z Gromady ?Bractwo Leśnej Przygody? na ręce pana dyrektora przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju wraz z życzeniami wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze.  
Pan dyrektor Waldemar Gosek złożył wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzenia świąteczne i noworoczne. Życzył, aby zbliżające się święta były okresem radości, miłości, wzajemnej życzliwości i zrozumienia, a nadchodzący Nowy 2014 Rok spełnił wszystkie marzenia i oczekiwania.
Na zakończenie impezy pan dyrektor wraz z nauczycielami religii wręczył nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w różnych konkursach szkolnych i miejskich związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.    
Uczeń klasy 6B Marcel Majewski zdobył III miejsce w miejskim Konkursie pt; ?Święty Mikołaj zwiedza zabytki Sandomierza?, a praca Domika Pruś z klasy 2A została wyróżniona. Organizatorem Konkursu było Sandomierskie Centrum Obsługi Ruchu Rurystycznego.

p1090351

Zgodnie z tradycją naszej szkoły i długoletnią współpracą z Domem Pomocy Społecznej w Sandomierzu uczniowie naszej szkoły zaprosili mieszkańców DPS wraz z ich opiekunami i dyrekcją na jasełka i wspólne kolędowanie.
19 grudnia 2013 roku zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz chóru szkolnego.
Jasełka przygotowały panie:  Ewa  Drozdowska i Danuta Wito przy współpracy p. Anny Rajkowskiej i Marty Drobek, które zapewniły oprawę muzyczną.
Harcerze z Gromady Bractwa Leśnej Przygody przekazali na ręce przedstawicieli mieszkańców DPS Betlejemskie Światełko Pokoju wraz ze świątecznymi życzeniami: ?aby cicha i święta noc rozjaśniła wszystko co smutne, przyniosła wiarę w ludzi i umocniła dobro?.
Nauczyciele z zespołu matematyczno ? przyrodniczego przygotowali dla mieszkańców upominki, które są nierozłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy DPS od wielu już lat chętnie odwiedzają naszą szkołę, czują się u nas dobrze i przyjmują zaproszenia na wszelkie imprezy.
Zadowoleni mieszkańcy DPS oraz ich opiekunowie podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za miłą i rodzinną atmosferę panującą podczas wspólnego kolędowania. Rozstaliśmy ze słowami ?do zobaczenia za rok?.


p1090293

18 grudnia 2013 roku w Kielcach odbyło się uroczyste rozdanie nagród za rywalizacje sportową w województwie świętokrzyskim Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2012/2013. W rywalizacji zostało nagrodzonych sześć najlepszych szkół województwa świętokrzyskiego w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu zajęła III miejsce.
Nagrodę w postaci pucharu i dyplomu odebrał dyrektor mgr Waldemar Gosek wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Marcinem Sykuckim i Jerzym Żyłą.  


dsc08856

dsc08875

11 grudnia 2013 roku w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu odbyło się uroczyste podsumowanie II Przeglądu Spektakli Profilaktycznych połączone z wręczeniem nagród. Głównym organizatorem imprezy jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta w Sandomierzu pod patronatem Zastępcy Burmistrza dr Ewy Kondek. W przeglądzie wzięli udział uczniowie klasy 6B, którzy w ramach zajęć Koła Teatralnego przygotowali przedstawienie pt: ?Diabelsko trudne?. Grupa otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę w postaci wieży Philips. Przedstawienie przygotowały panie: Alicja Kamińska i Anna Rajkowska.
Udział uczniów w przeglądzie miał na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez upowszechniania wzorców prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży